Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Lublinie

W Polsce problemy z uzyskaniem zadowalającego leczenia w niedoinwestowanej publicznej służbie zdrowia są nieco większe niż w większości państw europejskich. Długie kolejki do lekarzy specjalistów ograniczony dostęp do placówek wykonujących badania diagnostyczne, długie oczekiwanie na hospitalizację oraz zaplanowane zabiegi to główne powody niezadowolenia i poszukiwania rozwiązań alternatywnych. Rozwiązaniem jest wykupienie dobrowolnej, indywidualnej polisy zdrowotnej w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Polisa zdrowotna zapewnia wysoki komfort leczenia osobom, które często korzystają z usług medycznych, szczególnie z porad lekarzy specjalistów. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest najpopularniejszą formą uzupełnienia ubezpieczenia w NFZ.

Co obejmuje prywatna polisa zdrowotna?

Zakres prywatnej polisy zdrowotnej zależy od wybranego ubezpieczyciela i wybranego pakietu usług. Najczęściej polisa zabezpiecza dostęp do placówek medycznych na terenie całego kraju, wizyty u lekarzy specjalistów bez skierowania, możliwość badań specjalistycznych, wizyty domowe, opiekę pielęgniarską, dostęp do rehabilitacji oraz szeroki dostęp do badań laboratoryjnych. Usługi medyczne są dostępne w znacznie krótszym czasie. Oprócz pakietów podstawowych są możliwości rozszerzenia zakresu opieki o pełną opiekę stomatologiczną, wysoko specjalistyczne badania diagnostyczne, konsultacje profesorskie, domową opiekę pielęgniarską oraz operacje i zabiegi w prywatnych placówkach medycznych. Niektóre towarzystwa proponują rozszerzenie polisy o zdrowotne ubezpieczenie szpitalne gwarantujące wypłatę świadczenia w razie hospitalizacji. Należy zaznaczyć, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie wpływa na możliwość korzystania z zakresu usług medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia, ale stanowi komfortowe uzupełnienie opieki medycznej.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Standardowo polisę zdrowotną zawiera się na okres jednego roku z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejne lata. Wysokość składki miesięcznej zależy od wybranego zakresu ochrony, długości zawartej umowy i wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Najtańsze, podstawowe pakiety ubezpieczeniowe to wydatek ok. 50 złotych. Cena ta wzrasta wraz z poszerzeniem zakresu ochrony. Dla osób często korzystających ze specjalistycznych porad lekarskich prywatna polisa jest szczególnie opłacalna, bo miesięczna składka jest zdecydowanie niższa od opłaty za jedną wizytę u lekarza. Podejmując decyzję o wykupieniu polisy, koniecznie należy zapoznać się z umową i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dokumenty te szczegółowo opisują zakres świadczeń gwarantowanych, zawierają wykaz specjalistów oraz listę zabiegów i placówek medycznych, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. W wyborze optymalnej polisy zdrowotnej mogą pomóc doświadczeni doradcy z multiagencji ubezpieczeniowej Eurofinance Oddział w Lublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *