Jak szukać zleceń dla złotej rączki?

 

Wielu majsterkowiczów marnuje swój potencjał, ograniczając się wyłącznie do drobnych napraw i przeróbek we własnym domu oraz w wąskim gronie rodziny i znajomych https://fixly.pl/rejestracja/wykonawca. Tym czasem, wiele osób z chęcią skorzystałoby z umiejętności profesjonalnej złotej rączki.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy powinieneś wypróbować swoich możliwości poza tradycyjnym etatem zastanów się jak wiele możesz zyskać – wyższe zarobki, samodzielne decydowanie o godzinach pracy, a także brak konieczności słuchania poleceń przełożonego.

Gdzie szukać pracy?

Jeżeli już zdecydowałeś, że chcesz wypróbować swoich możliwości jako wolny strzelec musisz przystąpić do wyszukiwania zleceń. Możesz tego dokonać, wykorzystując jedną z poniższych metod. Gwarantują one niemal 100% skuteczność. Wszystko oczywiście zależy od Twojej wytrwałości.

  • Fixly – jest to portal zrzeszający wykonawców z klientami. Dzięki rejestracji na portalu zyskujesz natychmiastowy dostęp do różnorodnych zleceń, spośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo możesz również samodzielnie się ogłaszać.
  • Poczta pantoflowa – kolejny pewnik w trakcie poszukiwania zleceń. Jeżeli dopiero zaczynasz pracę w charakterze wolnego strzelca nie bój się poprosić o pomoc rodzinę i przyjaciół. Niech rekomendują dalej Twoje usługi. Nie od dziś wiadomo, że najchętniej decydujemy się skorzystać z usług kogoś, kto został nam polecony.
  • Facebook – zapisując się do lokalnych i tematycznych grup na Facebooku zyskasz możliwość reklamowania się osobom z Twojego najbliższego otoczenia, które mogą być zainteresowane skorzystaniem z Twoich usług. Aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców pamiętaj o regularnym, ale nie spamującym, udostępnianiu ofert. Do ich przygotowania możesz wykorzystać wcześniej przygotowaną dokumentację zdjęciową.
  • Strona WWW – jeżeli już posiadasz odpowiednio obszerną dokumentację swoich umiejętności oraz referencje od dotychczasowych klientów możesz przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest utworzenie strony internetowej. Pamiętaj jednak, że najlepsze rezultaty osiągniesz wyłącznie wówczas, gdy zadbasz o odpowiednią widoczność w sieci. Pamiętaj, że zdecydowana większość osób szukających usług w sieci przegląda maksymalnie pierwsze trzy strony przeglądarki.

Jak widzisz, jest sporo możliwości na samodzielne wyszukiwanie zleceń. Tym samym wcale nie musisz się obawiać, czy uda ci się znaleźć pracę odpowiednią dla siebie. Pamiętaj, że dobra złota rączka to „towar” deficytowy, szczególnie teraz, gdy coraz więcej osób decyduje się na życie zgodnie z ideą Zero Waste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *