Jak przebiega proces rekrutacji w BMW?

selective focus of employee and recruiter shaking hands

Jak mówi przysłowie – jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. To stwierdzenie dotyczy też rynku pracy i sposobów rekrutacji, które nieustannie ewoluują w kierunku przyjaznego procesu. Nowoczesne procesy rekrutacji, dodatkowo wsparte rozwiązaniami technologicznymi, nie muszą wcale być skomplikowane, czasochłonne czy stresujące. Wręcz przeciwnie. Mogą być ciekawe niczym… gra.

Praca w BMW

BMW to motoryzacyjna marka premium z ponad stuletnią historią. To połączenie tradycji z nowoczesnością. Pozycja lidera to nie tylko wysokiej jakości produkty. To przede wszystkim zaangażowani ludzie. Zwłaszcza ci, którzy w codziennej pracy mają wpływ na kreowanie wizerunku tej marki. Należą do nich m.in. pracownicy sieci dealerskiej.

BMW poszukuje ludzi z pasją, samorealizujących się poprzez dążenie do wyznaczonych celów. Osób, którym praca z klientem sprawia przyjemność.

Jakie są korzyści z pracy w BMW?

Pracodawca oferuje przede wszystkim profesjonalne, wystandaryzowane programy szkoleniowe, które ułatwiają sprawne wdrożenie się w nowe miejsce pracy. Jeżeli połączyć to z przyjazną atmosferą, dobrymi zarobkami i możliwością rozwijania pasji motoryzacyjnych, to czegóż chcieć więcej?

Ważną kwestią zawodową pozostaje również różnorodność zadań, bezpieczeństwo, ergonomia i komfort pracy. Osoby zajmujące się bezpośrednio usługami serwisowymi mają dostęp do bezpiecznych, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych czy np. bezprzewodowych urządzeń diagnostycznych.

Co zrobić, by pracować dla dealera BMW?

Oferty pracy w BMW znajdziemy w wygodnym w nawigacji serwisie praca-dealerbmw.pl. Rozpoczynamy od zapoznania się z opisem interesującego nas stanowiska w danej lokalizacji. Po kliknięciu “aplikuj” szybko i intuicyjnie przejdziemy przez formularz danych osobowych (kwalifikacje, doświadczenie, preferowane obszary pracy) oraz załączymy CV.

Zagraj z BMW

W przypadku rekrutacji na niektóre stanowiska, jak np. doradcy serwisowego, pracodawca uatrakcyjnił jej proces o element gry rekrutacyjnej, pozwalającej przybliżyć kandydatowi codzienność pracy w salonie. Dzięki niej także zespół rekrutacyjny może lepiej poznać samego kandydata. Gra ma postać interaktywnego filmu wideo.

Wsparcie procesu rekrutacyjnego

Aby wybór pracowników przebiegał profesjonalnie, BMW korzysta ze wsparcia zespołu firmy rekrutacyjnej 313C. Istnieją tu dwie ścieżki postępowania:

  • pierwsza, zespół przetwarza aplikacje kandydatów i przekazuje je do dealera. Wówczas, jeśli aplikacja zostanie zatwierdzona, dealer kontaktuje się bezpośrednio z kandydatem i sam dokańcza proces zatrudnienia;
  • druga, zespół odpowiada całościowo za rekrutację, czyli po przetworzeniu aplikacji kontynuuje proces, doprowadzając do spotkania kandydata z przedstawicielem dealera.

Pora na Twój ruch

To co istotne, w każdej chwili można skorzystać z opcji “Pomocy”, zawierającej najczęściej zadawane pytania. Zostaniemy także poinformowani o terminach i postępie procesu. Z kolei, jeśli nie udałoby nam się w danym momencie odnaleźć odpowiedniej oferty pracy w BMW, możemy aktywować powiadomienia o ofertach pracy, staży i praktyk.

Aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w BMW, wejdź na stronę https://www.praca-dealerbmw.pl i zobacz, co dla Ciebie przygotowano!

 

Polecamy:
Osuszacz wilgoci. 5 wskazówek, jak wybrać najlepszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *