Przed czym chroni Cię OC samochodu? Jakie koszty pokrywa?

Każdy kierowca, który kupuje nowe lub używane auto, musi przede wszystkim zadbać o pakiet ubezpieczeń. Najważniejsze jest oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie OC, bez którego lepiej nie poruszać się po drogach. Brak ubezpieczenia OC z pewnością spowoduje problemy, jeśli zatrzyma nas drogówka. Co więcej, w przypadku jakiejkolwiek kolizji czy wypadku, w którym będziemy sprawcami, wszystkie szkody będziemy musieli pokrywać z własnej kieszeni. A czasem są to naprawdę ogromne pieniądze.

Ubezpieczenie OC chroni jego właściciela przed odpowiedzialnością cywilną, czyli wszystkimi sytuacjami, w których musiałby odpowiadać finansowo za szkody wyrządzone na osobach trzecich lub na ich samochodach. Jeśli w razie wypadku będziemy mieć ubezpieczenie, to ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty naprawy poszkodowanego auta czy leczenia osób poszkodowanych. Co więcej, o takie ubezpieczenie mogą też się ubiegać osoby, które poruszały się w samochodzie sprawcy jako pasażerowie. Można więc powiedzieć, że ubezpieczenie OC chroni nie tylko ofiary wypadków i poszkodowanych, ale również kierowców, którzy byli winni zdarzenia na drodze. Dzięki temu nie muszą pokrywać oni żadnych strat z własnej kieszeni.

Każde auto musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każdy kierowca, który ma samochód musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Jest ono obowiązkowe także wtedy, gdy z auta nie korzystamy wcale i stoi ono w garażu czy na parkingu. Aby wykupić dobre i sprawdzone ubezpieczenie, warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych działających na rynku. Dzięki temu można zapoznać się z różnymi stawkami, poczytać ramowe umowy, zobaczyć, jak wygląda ochrona ubezpieczeniowa. Dobrym rozwiązaniem może być też https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl, czyli porównywarka ofert ubezpieczeniowych. Dzięki temu można w jednym miejscu porównać sobie i policzyć różne oferty ubezpieczeniowe, co z pewnością ułatwi podjęcie dobrej decyzji. Pamiętajmy, że nie zawsze najlepsza i najbardziej korzystna jest ta opcja, która na pierwszy rzut oka wydaje się najtańsza.

Jakie inne polisy mogą przydać się kierowcom?

Kierowcy, którzy planują zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC powinni pamiętać, że chroni ono w głównej mierze poszkodowanych. Oni sami nie mogą liczyć na żadne świadczenia na naprawę własnego auta czy na swoje leczenie. Warto więc zadbać o dodatkową, choć nieobowiązkową ochronę ubezpieczeniową. Warto więc wykupić także ubezpieczenie autocasco, NNW bądź pakiet assistance, który przydaje się w sytuacji, gdy dużo podróżujemy i mogą zdarzyć się nam różne sytuacje na drodze. Dzięki assistance można liczyć chociażby na samochód zastępczy, pomoc drogową oraz wiele innych dodatkowych usług, za które nie trzeba będzie płacić. Wszystko będzie bowiem opłacane przez ubezpieczyciela w ramach obowiązującej umowy ubezpieczeniowej.

1 komentarz

  1. W jakiej firmie ubezpieczeniowej macie wykupione ubezpieczenie komunikacyjne? Mam dość mojego dotychczasowego ubezpieczyciela i szukam nowego. Jak tak czytam sobie różne opinie w internecie, to widzę, że praktycznie z każdą firmą ludzie mają przeróżne problemy. Zastanawiam się, czym kierować się przy wyborze? Może dobrym pomysłem są różne porównywarki ubezpieczeń? Czy ktoś z Was ostatnio kupował ubezpieczenie i może polecić jakąś dobrą i sprawdzona firmę? Oczywiście, jak dla mnie, im taniej tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *