Przelew pieniędzy z UK do Polski – jak to zrobić?

Jest coraz więcej firm, które z sukcesem realizują nawet duże kwoty przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski. Przelewy tego rodzaju zwykle można wykonać do wszystkich banków w Polsce, ale z zastrzeżeniem, iż często realizowane są tylko na rachunki złotówkowe – nie wszystkie firmy zapewniają możliwość obsługiwania innych rachunków walutowych w Polsce, np. w funtach brytyjskich lub euro. Jeśli jednak interesują Cię przelewy z UK do Polski – czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Poniżej znajduje się kilka typowych kroków, które należy wykonać, aby przelać pieniądze.

Przelew pieniędzy z UK do Polski – jak to zrobić?

Zwykle firmy zapewniające przelewy opierają swoje działanie na tym, że wszystkie transakcje bezgotówkowe o konkretnej wartości, jak np 100 GBP lub wyższej są wysyłane do Polski bezpłatnie, natomiast z drugiej strony – często przelewy poniżej tej ustalonej kwoty podlegają opłacie we wcześniej ustalonej wysokości, która zwykle oscyluje wokół 3 GBP. Pobieranie opłat zwykle odbywa się w ten sposób, iż jest ona odejmowana od wysłanej kwoty.

Innym zastrzeżeniem zwykle jest też to, że firma pozwalająca i udostępniająca przelewy nie przyjmuje wpłat gotówkowych na swoje konta – akceptując wyłącznie przelewy online wykonane z konta osobistego lub firmowego.

Warto też pamiętać o tym, że zwykle tylko właściciel konta może wykonać przelew – nie ma możliwości wykonywania przelewów wysyłanych z cudzego konta. W przypadku nieprzestrzegania którejkolwiek z tych zasad – pieniądze zostaną zwrócone nadawcy.

Innym tematem jest górny limit przelewanej kwoty. Zazwyczaj pojedyncza transakcja nie może przekroczyć 50000 GBP, ale w pewnych okolicznościach firmy udostępniające transfer akceptują i większe przelewy. Zachęcamy jednak celem upewnienia się sięgnąć do bezpośredniego omówienia indywidualnych warunków takiego stanu rzeczy – najlepiej zrobić to dzwoniąc do jednego z operatorów.

Co jeszcze wiedzieć przed dokonaniem przelewu?

Przed dokonaniem płatności zwykle należy zarejestrować się poprzez wypełnienie specjalnego formularza udostępnionego na stronie podmiotu udostępniającego możliwość wykonania przelewu.

Następnie – wypełniając formularz, musisz podać nam dane osobowe niezbędne do realizacji przelewu. Poza tym, zwykle konieczne jest aby podać swój adres e-mail jak również ustawić hasło. Warto postarać się o jego bezpieczeństwo, gdyż to będzie to używane podczas logowania do systemu. W większości przypadków po rejestracji dostaje się unikalny numer klienta, którego należy używać we wszystkich kontaktach – dla łatwiejszej weryfikacji personalnej.

Uwaga! Nie dla oszustów.

W przypadkach, w których pojawi się podejrzenie oszustw jak pranie pieniędzy lub jeśli rejestracja nie zostanie poprawnie zakończona np. brak wymaganych dokumentów, konto zostanie tymczasowo zablokowane, a transfer zostanie wstrzymany, aż do czasu wyjaśnienia takiego stanu rzeczy. Bądź uzyskania pełnej rejestracji – w zależności od specyfikacji tej konkretnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *