Przewodnik dla mężczyzn szukających casualowego stylu w świecie biznesu

Buisness-Casual-Men

Biznes casual brzmi jak oksymoron, prawda? Jednak tak naprawdę dla mężczyzn biznesu – styl casual to okazja na to, by pokazać swój styl i pozwolić obie na użycie koloru.

Dawno minęły czasy, kiedy jedynym akceptowalnym biurowym strojem był pełny, tłoczony garnitur z dodatkiem usztywniającej skrobi i połączony z błyszczącym czarnym krawatem. Z tego powodu jesteśmy wdzięczni!

Przewodnik dla mężczyzn szukających casualowego stylu w świecie biznesu

Zrzuć krawat!

Od dziesięcioleci marynarka i krawat szły obok siebie razem, niczym Lennon i McCartney, ale podobnie jak niesławny duet rozpadł się w latach siedemdziesiątych, i tutaj czasem trzeba odejść od siebie…. To nie znaczy, że takie połączenia są nieaktualne – są nadal bardzo ważnym elementem odzieży markowej – i mogą być nadal używane do uzyskania wyglądu casual- ale jeśli Twoja szyja jest gotowa na odrobinę wolności, to w tym biznesowym stylu możesz sobie na to pozwolić. Jeśli czujesz się bardziej komfortowo w muszce, zamiast krawat – nie ma problemu. Jeśli pogoda na to pozwala, szal z blazerem, a do tego elegancki mały plecak męski https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html też się świetnie sprawdzą.

Więc załóżmy, że postanowiłeś na styl bez krawata, co wtedy robisz z koszulą?

Dostępne opcje

Sportowe koszule bez krawata, ale pod blazerem wyglądają niezwykle elegancko. Możesz nawet zostawić jeden lub dwa guziki rozpięte na górze, aby uzyskać męski wygląd klatki piersiowej. Noszenie cienkiego swetra zamiast ciężkiej marynarki jest również świetną alternatywą, jeśli nie masz pewności co do innych opcji.

Dla jeszcze bardziej casual wyglądu, możesz spleść na ramionach blazer w kształcie litery V. Ale uwaga: zachowuj ostrożność w tym stylu, ponieważ pozostaniesz tylko w stylu casual w przypadku, gdy musisz mieć przy sobie blazer przez cały dzień. Najlepiej trzymać się stałego koloru, ponieważ bardziej fantazyjne projekty mogą sprawić, że wygląda to na zbyt nieformalnie.

Wybór butów ma kluczowe znaczenie!

Jeśli chcesz być za pan brat z biznesem casual, twoja kolekcja potrzebuje więcej niż tylko podstawowych pantofli do garnituru. Postaraj się, aby buty wyróżniały się unikalnym odcieniem – takimi jak brązowy lub granatowy kolor lub skomplikowane detale. Trzymaj się butów typu oxford, derby lub mokasyny. W zależności od wyjazdu i pogody możesz postawić na ten styl, w którym czujesz się bardziej swobodne.

Ale pamiętaj, że 90-te lata się skończyły, więc nie ma butów na obcasie.

Alternatywna odzież wierzchnia

W tym stylu nie chodzi tylko o blezer. Jeśli twoja kolekcja jest coraz to bardziej monotonna, postaw na koszulkę polo i połącz ją ze swetrem. Gruby kardigan wygląda świetnie, rozpięty – z założoną koszulką i krawatem lub nawet sweterkiem. Jeśli uważasz, że lepiej taka konfiguracja wygląda zapięta, spróbuj połączyć cienki sweter z koszulką – aby zaprezentować swój krawat.

Krótki, delikatny płaszcz sportowy to kolejny styl, który przyciąga uwagę. Lekki, neutralny kolor działa bardzo dobrze w kontraście do zwykłej ciemnej szafy biurowej. Wypróbuj tego pomysłu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *