Psycholog w zakładzie pracy – na jakich zasadach odbywają się wizyty?

Praca w wielu branżach jest bardzo odpowiedzialna i wyczerpująca psychicznie, co powoduje, że pracownicy niektórych firm mają potrzebę skorzystania z pomocy psychologa. Mają też taką możliwość – psychologowie w zakładach pracy często są zatrudnieni na etacie i są do dyspozycji pracowników za każdym razem, gdy ci tego potrzebują.

Z pomocy zakładowego psychologa warto korzystać za każdym razem, gdy mamy jakikolwiek kryzys związany z pracą, przemęczeniem, wypaleniem zawodowym, nadmiarem obowiązków czy mobbingiem. Psycholog to dobre rozwiązanie na wszelkie kryzysy, które pracownicy mogą następnie zabierać do domu. Rozmowa ze specjalistą jest zdecydowanie lepsza niż zamykanie się w sobie, a następnie wynoszenie problemów w pracy do domu i zajmowanie się tym w życiu prywatnym. Do psychologa w miejscu pracy zwykle może pójść każdy pracownik, który zgłasza jakiekolwiek problemy. Szczegółowe zasady korzystania z pomocy psychologicznej mogą w każdej firmie nieco się różnić. Warto więc się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy psychologicznej.

Psycholog poza miejscem pracy

W niektórych formach psychologowie na etacie nie spełniają oczekiwań pracowników. Zdarza się, że są to osoby nie do końca doświadczone w pomocy, jaka oferują. Czasem pracownicy obawiają się, że to, co mówią na spotkaniach może potem trafić do uszu przełożonego. Nic więc dziwnego, że nie wszyscy pracownicy chętnie korzystają z porad firmowego psychologa. W razie jakichkolwiek problemów w pracy wolą wybrać się do zewnętrznego specjalisty, który nie jest częścią firmy i jest w stanie na wiele problemów spojrzeć w sposób obiektywny. Co więcej, korzystając z usług zewnętrznych psychologów, mamy możliwość samodzielnego wybrania specjalisty, jego specjalizacji, tematyki, jaką się zajmuje. Możemy również sprawdzić, czy jest to osoba kompetentna oraz jakie ma opinie wśród dotychczasowych pacjentów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem. Bez względu na to, czy interesuje nas psychiatra białystok prywatnie, czy może psycholog lub terapeuta, zawsze warto szukać najlepszych ludzi w swojej branży.

A może porady online?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się porady psychologiczne świadczone w formie wideokonferencji. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które mieszkają w niewielkich miejscowościach i w swojej okolicy nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o gabinety czy przychodnie psychologiczne. Z porad online można skorzystać wtedy, gdy mamy taką możliwość, nie musimy tracić czasu na dojazdy. To także dobra opcja dla osób, które nie mają możliwości wyjścia samodzielnie z domu, jak na przykład mamy małych dzieci. Korzystanie z pomocy psychologicznej online to doskonała opcja także w sytuacji, gdy spotkanie face to face jest bardzo odległe, a my koniecznie musimy porozmawiać z kimś o naszym problemie. Wybór psychologów świadczących usługi online jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć takiego specjalistę, który w stu procentach będzie spełniał nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *