Rolety podtynkowe – jakie sterowanie wybrać?

Dobór odpowiednich rolet zewnętrznych ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności domostwa, ale także dla jego zewnętrznej estetyki, a przede wszystkim – komfortu i bezpieczeństwa domowników. Rolety podtynkowe to świetne rozwiązanie, które zapewnia doskonałą izolację termiczną, nadając ostatecznego charakteru elewacji budynku. Warto pamiętać, że montaż rolet zewnętrznych tego rodzaju odbywa się na etapie stawiania nieruchomości, w przeciwieństwie do rolet natynkowych. Ich funkcjonalność związana jest także z możliwością wyboru niezwykle wygodnych systemów sterowań, które pozwolą nam na opuszczanie i podnoszenie rolety bez konieczności wstawania z fotela czy odrywania się od codziennych zajęć. Warto więc zastanowić się przed zakupem, jakie sterowanie wybrać, aby dostosować je do naszych potrzeb.

  • Rolety zewnętrzne podtynkowe – funkcjonalność i świetna izolacja termiczna
  • Sterowanie roletami zewnętrznymi – manualne lub automatyczne
  • Rolety podtynkowe – jakie sterowanie wybrać?

Rolety zewnętrzne podtynkowe – funkcjonalność i świetna izolacja termiczna

Rolety podtynkowe to bardzo dobre rozwiązanie na etapie stawiania budynku, jeżeli zależy Państwu na spełnianiu funkcji antywłamaniowych, funkcjonalności, a przede wszystkim – doskonałej izolacji termicznej. Rolety zewnętrzne okienne z tej kategorii zimą chronią przed nadmiernym wychładzaniem domu, zaś w lecie zapobiegają przegrzewaniu pomieszczeń. Wszystko to za sprawą ich konstrukcji. Pomiędzy roletą a oknem tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, która spełnia funkcję izolatora. Potęgują bezpieczeństwo równie wymiernie, co standardowe rolety antywłamaniowe. Dodatkowo pozwalają utrzymać bilans energetyczny budynku na odpowiednim poziomie, świetnie sprawdzając się w domach energooszczędnych. Więcej informacji o roletach zewnętrznych podtynkowych znajdą Państwo pod adresem – https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-podtynkowe.

Sterowanie roletami zewnętrznymi – manualne lub automatyczne

Jeżeli zdecydują się Państwo na montaż rolet podtynkowych, kolejnym krokiem będzie wybór rodzaju sterowania. Możemy postawić na wersję manualną, w której rolety podnosi się i opuszcza przy pomocy standardowego zwijacza na taśmę lub linkę, korbę, a także za pomocą przekładni planetarnej. Dużo bardziej funkcjonalne i wygodne okaże się jednak sterowanie elektryczne. Rolety zewnętrzne sterowane automatycznie wykorzystują takie urządzenia jak włącznik podtynkowy lub natynkowy, nadajnik jedno- lub wielokanałowy, pilot, sterownik czy przekaźnik. Dzięki ich zastosowaniu możemy kontrolować pozycję rolet bez wstawania z fotelu, również w czasie wykonywania codziennych czynności, a przede wszystkim – niezależnie od tego, w jakim miejscu domu się znajdujemy.

Rolety podtynkowe – jakie sterowanie wybrać?

Zewnętrzne rolety sterowane w sposób zautomatyzowany to niezwykle komfortowe rozwiązanie, gdy pragną Państwo mieć pełną kontrolę nad mechanizmem rolet, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się Państwo znajdują. Wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie, by dostarczyć do pokoju światło słoneczne czy osłonić domostwo przed jego działaniem w upalne dni. Rolety okienne zewnętrzne możemy doposażyć również w silnik elektryczny, aby jeszcze zwiększyć komfort użytkowania. Dla osób ceniących sobie rozwiązania inteligentnego domostwa polecamy także montaż czujników słońca i temperatury. Dzięki nim rolety same zareagują na klimat panujący na zewnątrz i poziom naświetlenia wnętrza, zapewniając optymalny klimat w środku, a także ekonomiczne zużycie ogrzewania i klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *