Rolety w kasecie – rodzaje, budowa i zastosowanie

Rolety w kasecie cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro pozwalają na indywidualne dostosowanie poziomu przyciemnienia pomieszczeń. Jakie rodzaje rolet kasetowych mamy do swojej dyspozycji? Z czego są zbudowane i gdzie sprawdzą? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Rodzaje i wybór rolet kasetowych

Rolety kasetowe, zwane też ekranowymi dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Modele różnią się wykorzystaniem materiałów, kolorystyką oraz systemem rolet w kasecie. Oczywiście rolety dostępne są w różnych wielkościach, więc bez trudności można je dopasować do każdego rodzaju okna. Jak w takim razie wybrać odpowiednie rolety dla siebie? Jeśli szukamy trwałego produktu, to warto pomyśleć o zakupie rolet w kasetach z aluminium. Co więcej, to właśnie rolety w kasetach aluminiowych świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których gromadzi się większa ilość pary wodnej, jak np. w kuchni lub łazience. Rolety z PCV nie są już tak wytrzymałe, więc pod wpływem długotrwałego narażenia na parę wodną mogą z czasem pożółknąć. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze to stopień zaciemnienia i w tym przypadku trzeba skupić się na samej tkaninie, z której została wykonana roleta.

Budowa rolet w kasecie

Rolety w kasecie znacznie różnią się od tych znanych, tradycyjnych modeli. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia ze zwiniętą tkaniną zabudowaną w kasecie aluminiowej lub wykonanej z PCV. Takie rolety kasetowe posiadają boczne prowadnice, które sprawiają, że tkanina zwijana jest prosta, a w przypadku rozwinięcia bardzo dobrze przylega do szyby – nawet przy uchylonym oknie tkanina nie powiewa i się nie przemieszcza. Do produkcji rolet wykorzystuje się tkaniny o różnej grubości oraz kolorystyce, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Mechanizm rolet w kasecie wyposażony jest w uchylną głowicę oraz funkcję MultiStop. Wystarczy pociągnąć za łańcuszek, by uzyskać zamierzoną wysokość rolety.

Zastosowanie rolet kasetowych

rolety olsztynKolejną kwestią wymagającą omówienia jest to, gdzie sprawdzą się rolety kasetowe. Tak naprawdę tego typu rozwiązania nadają się do tych pomieszczeń, w których zainstalowano okna z zaokrąglonymi listwami oraz wywietrznikami. Wielkość pomieszczeń nie ma tutaj znaczenia – nadają się zarówno do osłony małych wnętrz, jak i dużych powierzchni. Nawet uchylne skrzydła nie stanowią żadnego problemu, więc rolety w kasetach można wykorzystać na poddaszu. Wybierając odpowiednie rolety, można także ochronić się przed wścibskimi oczami sąsiadów, jak również zapewnić sobie spokój i odpowiednie przyciemnienie w sypialni, salonie, kuchni, czy łazience. Oczywiście rolety sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurowcach, lokalach użytkowych, czy urzędach. Coraz częściej można spotkać się z ofertą produkcji rolet kasetowych pod indywidualne zlecenia, dzięki czemu nawet mając u siebie niewymiarowe okna, można zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *