W jaki sposób szybko pozbyć się niesprawnego auta służbowego? 

laweta Berlin NiemcyNiesprawne auto służbowe najczęściej przynosi więcej szkód niż korzyści. Zamiast wykorzystywać je do codzienne pracy przedsiębiorstwa, właściciel firmy nieustannie musi ponosić koszty napraw, a i tak nie ma pewności, że samochód pojeździ jeszcze przez jakiś czas. Jeśli więc auto nieustannie stoi w warsztacie, a jego dni są policzone, lepszym rozwiązaniem jest szybkie pozbycie się samochodu.

Jednym z rozwiązań, aby szybko pozbyć się niesprawnego auta, jest jego sprzedaż na części. Jeśli samochód jeździć nie chce, ale jeszcze wiele części ma sprawnych i możliwych do wykorzystania jako części zamienne, można wystawić aut na którymś z portali motoryzacyjnych na sprzedaż. To rozwiązanie pozwala odzyskać część środków, jakie wydaliśmy na auto, jednak często bywa dosyć problemowe. Po wystawieniu ogłoszenia o sprzedaży trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie odbieranie telefonów czy maili od potencjalnych kupców. Takie rozmowy potrafią zajmować sporo czasu i nerwów, a i tak często w efekcie okazuje się, że jednak nikt auta nie kupi.

Dobrym pomysł – szybkie złomowanie

Jeśli chcemy pozbyć się auta jak najszybciej, aby już nie generować kosztów związanych z jego utrzymaniem czy chociażby ubezpieczeniem, warto samochód zezłomować. Skuteczne złomowanie aut szczecin to rozwiązanie idealne dla właścicieli firm ze Szczecina i okolic, którzy chcą szybko i bezproblemowo zezłomować samochód i wreszcie pozbyć się problemów z nim związanych. Złomowanie trwa krótko, wszystkie formalności można załatwić błyskawicznie, dzięki czemu szybko będziemy mogli zająć się ważniejszymi sprawami, jak chociażby szukanie nowego auta. Za złomowanie raczej nie dostaniemy jakiejś oszałamiającej kwoty, jednak zawsze dodatkowy zastrzyk gotówki będzie lepszy niż nieustanne pakowanie w auto kolejnych pieniędzy.

Warto stawiać na dobre samochody

Właściciele firm, którzy mają już za sobą różne problemy z niesprawnymi autami, powinni zadbać o to, by nowe samochody należące do ich floty samochodowej były w dobrym stanie technicznym, miały niewiele na liczniku i należały do stosunkowo młodych roczników. Dzięki temu można mieć pewność, że auto posłuży przez dłuższy czas bez koniecznością ciągłego wydawania pieniędzy na jego naprawy. Warto też pamiętać, że samochody firmowe służą nie tylko do przemieszczania się pracowników, ale również mają spory wpływ na budowanie wizerunku firmy. Jeśli nie stać nas na nowy samochód czy kupno auta za gotówkę, można skorzystać z wielu innych możliwości finansowania auta. W dzisiejszych czasach właściciele firm mają do wyboru zarówno kredyty samochodowe dla biznesu, jak i możliwość wzięcia auta w leasing. Można więc mieć we flocie firmowej naprawdę dobre i reprezentacyjne samochody, o których naprawy nie trzeba będzie się martwić i inwestować w nie dodatkowych firmowych środków.

Polecamy:
Czym jest leasing pracowników?

1 komentarz

  1. Filona pisze:

    Ja nie mam czasu na zamieszczanie ogłoszeń w serwisach online i potem użeranie się z każdym potencjalnym kupcem, który tylko czeka na rabat. Od razu zawożę samochód do skup samochodów Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *