Czym jest leasing pracowników?

Leasing pracowników to usługa ciesząca się w Polsce stale rosnącą popularnością. Przedsiębiorcy i duże firmy coraz częściej decydują się na wypożyczenie obsady na czas wzmożonych prac. Leasing załogi to opcja, która pozwala na uzupełnienie braków kadrowych bez konieczności stałego zatrudniania wielu osób. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność czasu, pieniędzy i uniknięcie zbędnych formalności.

Czym jest leasing pracowników?

Wypożyczanie pracowników to popularna zwłaszcza na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych forma zatrudnienia tymczasowego. Sama idea leasingu obsady wywodzi się z dużych firm i korporacji, w których przesuwanie pracowników między oddziałami jest normą. Dzięki zawarciu pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami umowy o pracę tymczasową możliwe jest przekazanie załogi innej firmie lub wynajęcie jej od agencji pracy.

 

Leasing pracowników pozwala na pozyskanie dużej ilości osób w krótkim czasie. Jeśli   w wypożyczeniu pośredniczy agencja pracy, to na niej ciążą obowiązki kadrowo płacowe, w tym rozliczanie czasu pracy i wypłacanie wynagrodzeń. Agencja musi również dopilnować, by cały proces zatrudnienia przebiegał zgodnie z przepisami prawa pracy. Jest także jednostką odpowiedzialną przed wszelkimi instytucjami kontrolującymi (np. PIP, ZUS).

W jaki sposób można wypożyczyć pracowników?

Leasing pracowników jest wygodną i opłacalną dla przedsiębiorców alternatywą, zwłaszcza w okresie zwiększonej ilości zleceń. Chęć wypożyczenia obsady można zgłosić do agencji pracy, oferującej usługę leasingu załogi. W zgłoszeniu należy zawrzeć informację, ilu pracowników będzie potrzebnych, na jaki czas oraz jakie powinni mieć umiejętności.

 

Agencja pracy po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczyna proces rekrutacji, a następnie zatrudnia wymaganą ilość osób. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o pracę tymczasową pomiędzy pracodawcą-użytkownikiem a agencją. Określane są w niej między innymi:

  • wynagrodzenie pracownika
  • stanowisko oraz zakres obowiązków
  • wymiar pracy (pół etatu, cały etat)
  • czas trwania umowy

Usługa leasingu pracowników w AB OVO Solutions

Leasing pracowników to wygodna i korzystna dla przedsiębiorcy forma pozyskania dodatkowej siły roboczej. Aby jednak proces zatrudnienia przebiegł szybko i sprawnie, warto wybrać do tego zadania profesjonalistów.

 

W AB OVO Solutions stawiamy na szybkie i kompleksowe rozwiązania. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami – od rekrutacji wymaganej liczby pracowników, po ich rozliczanie i wypłacanie wynagrodzeń. Dbamy o to, by proces zatrudnienia przebiegał zgodnie z prawem – zarówno w przypadku pozyskiwania pracowników z Polski, jak i Ukrainy. Zajmujemy się pełną obsługą kadrowo-płacową i wdrażamy działania, mające na celu optymalizację kosztów pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *