Aranżacja biura o niewielkim metrażu – na co warto zwrócić uwagę?

Nie każda firma ma do dyspozycji duże i przestronne przestrzenie biurowe. Często biuro ma niewielki metraż, gdyż związane jest to z możliwościami finansowymi właściciela firmy. Warto więc zadbać, aby przestrzeń biurowa była zaplanowana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie będzie na co dzień bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

W aranżacji niewielkiej przestrzeni każdy centymetr kwadratowy powierzchni ma kolosalne znaczenie, nie można więc sobie pozwolić na marnowanie miejsca. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na światło i kolorystykę. Jasne i przestronne wnętrza wydają się o wiele większe niż są w rzeczywistości, dobrze więc, aby biuro utrzymane było w jasnych kolorach, zarówno jeśli chodzi o kolory ścian, jak i mebli. Ciemne barwy działają mocno przytłaczająco, a jednocześnie mogą dodatkowo optycznie pomniejszać i tak nieduże pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem w małym biurze może być natomiast fototapeta 3 D na jednej ze ścian. Wprowadzi ona wrażenie trójwymiarowości i sprawi, że wnętrze będzie wydawało się o wiele większe niż jest w rzeczywistości.

Jak najwięcej światła

W niedużych pomieszczeniach warto zadbać o to, by było w nich jak najwięcej światła. Ważne jest przede wszystkim światło dzienne, wpadające przez okno. Dopilnujmy, by aranżacja okna nie była zbyt ciężka i nie blokowała dostępu do promieni słonecznych. Dobrym rozwiązaniem mogą być nowoczesne, funkcjonalne i doskonałej jakości rolety, które ładnie filtrują światło, wpuszczają słońce do środka, a jednocześnie chronią przed rażącymi promieniami. Na https://www.wolny.org.pl znajdziemy szeroki wybór rolet, wśród których z pewnością każdy właściciel biura znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Rolety powinny być lekkie, delikatne, a jednocześnie solidne i mocne. Nie ma bowiem nic gorszego niż kiepskiej jakości rolety z zepsutymi mechanizmami, których nie można w żadną stronę zaciągnąć.

Najlepsze meble? Na zamówienie?

Gdy przestrzeń w biurze jest mocno ograniczona, nie zawsze sprawdzą się te meble, które możemy znaleźć w salonach meblowych. Jeśli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, a jednocześnie dopasowaniu mebli do konkretnego wnętrza, dobrym rozwiązaniem będą meble robione na wymiar. Oczywiście, pod warunkiem, że zatrudnimy doświadczonego i solidnego wykonawcę, który zna się na swojej pracy i tworzy meble naprawdę wysokiej jakości. Meble powinny być dopasowane do wystroju wnętrza zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystyki. Dzięki temu będą tworzyły kompozycyjną całość z pozostałymi elementami wystroju. Planując nowy wystrój biura zawsze zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość mebli, dodatków oraz wykonania. Nawet, jeśli mamy ograniczony budżet, nie decydujmy się na najtańsze opcje, gdyż w ostatecznym rozrachunku niemal zawsze okazują się one o wiele droższym rozwiązaniem niż produkty dobrej jakości. Trzeba je bowiem częściej wymieniać na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *