W czym tkwi sekret cegły z rozbiórki?

architekci wnętrz warszawaStara cegła z rozbiórki zyskała w ostatnich latach miano kultowego materiału wykończeniowego. Jest niesłychanie modna, trwała i solidna. Niezależnie od koloru czy faktury sprawdza się zarówno w salonie, jak i w kuchni, łazience czy w przedpokoju. Cegła z rozbiórki to zawsze fantastyczny pomysł na urozmaicenie aranżacji mieszkania bez ponoszenia dużych kosztów.

Cegła z rozbiórki dodaje charakteru

Moda na stosowanie cegły rozbiórkowej w domach i mieszkaniach wywodzi się z minimalistycznego, nieco też surowego stylu wielkomiejskich loftów. Dobrej jakości cegła z rozbiórki stanowi świetne wykończenie lub uzupełnienie dowolnego wystroju pomieszczenia. W zestawieniu ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi pozwala na uzyskanie naprawdę fantastycznego efektu stylu industrialnego.

Skąd pochodzi cegła z rozbiórki?

Płytki z cegły to tradycyjny materiał dekoracyjny pozyskiwany z rozbiórki starych budynków. Zanim trafi do naszych domów jest starannie oczyszczamy z resztek tynku oraz z wszelkich pozostałości pierwotnej zaprawy murarskiej.

Cegła z rozbiórki, szczególnie ta bardzo stara, jest ręcznie formowana, a przez to autentyczna i niepowtarzalna. Charakteryzuje się rewelacyjnymi parametrami technicznymi, a jej oryginalne barwy stwarzają ogrom możliwości aranżacyjnych. Nic zatem dziwnego, że cegła z rozbiórki to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Płytki ze starej cegły tworzą unikalny klimat w każdym pomieszczeniu, szczególnie w zestawieniu z drewnem, metalami, a także naturalnym kamieniem. Ponadto cegła z rozbiórki znakomicie odnajduje się w lokalach użytkowych, w których najczęściej dominuje styl minimalistyczny, industrialny lub nieco eklektyczny styl vintage. Pomieszczenie, którego najbardziej widoczną dekoracją jest cegła z rozbiórki nabiera wyjątkowego, zabytkowego sznytu.

Cegła z rozbiórki jest najczęściej pozyskiwana z XIX i XX-wiecznych budynków. Jest to bardzo, a jednocześnie wyjątkowy stary materiał.  ubiegłym stuleciu cegły były formowane ręcznie i stanowiły podstawowy budulec takich budynków jak kamienice, fabryki, świątynie czy dworki, ale także mury oraz ogrodzenia. Prawdziwa, oryginalna cegła z rozbiórki to zatem materiał, który posiada nie tylko określone właściwości fizyczne, ale również ciekawą historię.

Cegła z rozbiórki w Twoim mieszkaniu

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy dom lub mieszkanie z ceglaną ścianą to dobre rozwiązanie. Z pewnością tak. Oryginalna płytka z cegły (https://e-ceglanafantazja.pl/) jest wspaniałym pomysłem na wykończenie każdego pomieszczenia. Dlaczego? Bardzo długo zachowuje swoje pierwotne właściwości, nie ulega wyblaknięciu, a jednocześnie w interesujący sposób załamuje światło dając wrażenie trójwymiarowości ściany.

Warto również pamiętać, że płytki z cegły rozbiórkowej niezwykle korzystnie wpływają na mikroklimat w pomieszczeniu, dzięki czemu pozytywnie oddziałują na samopoczucie przebywających w nim osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *