Serwis rowerowy w Szczyrku – który wybrać?

Dzięki coraz lepszej infrastrukturze drogowej i większej liczbie ścieżek rowerowych, nawet w górskich miejscowościach rower wygrywa z innymi środkami komunikacji. Jest zdrowiej, ekonomiczniej i pod względem szukania parkingu w centrum miasta, również bardziej praktycznie. Jeśli do tego wszystkiego rower jest systematycznie serwisowany, to także komfortowo i bezpiecznie. Jak często odwiedzić taki serwis i który wybrać w Szczyrku? Wszystko na ten temat można znaleźć w niniejszym artykule.

Kiedy warto odwiedzić serwis rowerowy w Szczyrku?

Choć coroczny przegląd w przypadku rowerów nie jest obowiązkowy, to zdecydowanie i właściciele jednośladów powinni regularnie umawiać wizyty w serwisie. Szczególnie po okresie zimowym, kiedy rower najczęściej oczekuje lepszej pogody w garażu albo w piwnicy, dobrze jest odwiedzić serwis rowerowy w Szczyrku i sprawdzić, czy wszystkie podzespoły są bez zarzutu. Można wtedy także zlecić dodatkowe naprawy, jak między innymi odpowietrzenie hamulców, regulację tarczy hamulcowych czy wymianę opon.

Przeprowadzenie corocznego przeglądu będzie również gwarancją, że rower jest odpowiednio przygotowany do jazdy w każdych warunkach i zabezpieczony przed poważniejszymi awariami. Serwisant bowiem szybko zweryfikuje, które części są zużyte i wymagają wymiany, bądź podpowie, co ewentualnie należy naprawić. Taki przegląd można przeprowadzić bezpośrednio po zakończeniu sezonu rowerowego, by uniknąć wiosną długiego oczekiwania na termin w serwisie.

Nagłe awarie na trasie – gdzie szukać pomocy?

Oczywiście, trudno przewidzieć każdą sytuację, a w przypadku rowerów intensywnie eksploatowanych, trzeba się wręcz liczyć z różnego typu awariami. Gdzie wtedy szukać pomocy? Tutaj także rewelacyjnym wsparciem będzie serwis rowerowy Trip2Bike, zarówno dla urlopowiczów, jak i mieszkańców Szczyrku i najbliższych okolic. Także jeśli na trasie przydarzy się jakiś poważniejszy wypadek, to bezwzględnie trzeba zadzwonić do dobrego serwisu, przy którym działa też wypożyczalnia rowerów w Szczyrku. Dlaczego?

Ponieważ nie każda naprawa może zostać wykonana na miejscu. Czasem konieczne będzie zostawienie roweru w serwisie, nawet na parę dni i wtedy, by nie tracić pozostałego urlopu, można wynająć rower zastępczy, zarówno górski, jak i elektryczny. W takim serwisie każda opcja jest możliwa: od wymiany klocków hamulcowych, po centrowanie koła, dlatego warto też profesjonalny serwis odwiedzić przed samym wyjazdem na trasę. Wówczas serwisant zajmie się też regulacją przerzutek czy wymianą zużytych hamulców.

Serwis rowerowy w Szczyrku – gdzie są najniższe ceny?

Szukając dobrego serwisu rowerowego, warto kierować się nie tylko kosztem, ale również doświadczeniem i rzetelnością serwisantów. Rower ma być bowiem pod każdym względem sprawny, a na trasach górskich zdecydowanie ważne jest, by sprzęt nie zawiódł nawet na stromych i niebezpiecznych podjazdach. W Szczyrku można jednak znaleźć i takie miejsca, gdzie wysoka jakość naprawy, połączona jest z bardzo przystępną ceną. Takich punktów warto szczególnie szukać, przy kompleksowej naprawie rowerów, gdzie niezbędna okaże się wymiana czy naprawa wielu podzespołów.

Zazwyczaj cennik usług przedstawiony jest na stronie serwisu rowerowego, trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wymiany części, serwis doliczy dodatkowo koszt zakupu nowych elementów. Dlatego warto o to już dopytać, odwiedzając serwis rowerowy.

Serwis rowerów elektrycznych – gdzie w Szczyrku?

W Szczyrku skorzystasz z dobrej oferty nie tylko dla rowerów górskich czy crossowych, ale także elektrycznych MTB. Osoby, które chcą zdiagnozować między innymi problemy z baterią, czy sprawdzić działanie poszczególnych podzespołów, również będą miały taką możliwość. Serwisy jednak najczęściej specjalizują się w naprawie i konserwacji rowerów konkretnych marek, dlatego zwłaszcza w sezonie wakacyjnym nie zaszkodzi wcześniejszej potwierdzić telefonicznie przyjazd i zweryfikowanie czy serwis zapewni pomoc przy danej marce roweru.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych serwisów rowerowych w Szczyrku jest Trip2Bike. Można skontaktować się z nim:

  • odwiedzając oficjalną stronę firmy: www.trip2bike.pl
  • dzwoniąc pod numer: +48 609 005 040
  • pisząc wiadomość e-mail na adres: info@trip2bike.pl
  • przyjeżdżając osobiście do serwisu: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *