Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu to dość częsta dolegliwość wśród osób starszych. Łatwo się domyślić, że dotknięci nią pacjenci muszą każdego dnia zmagać się z problemami, które w każdej chwili mogą doprowadzić do powstania krępujących sytuacji. Z tego powodu, niezwykle ważną częścią ich codzienności są produkty, które znacznie poprawiają komfort życia i pozwalają na nowo zacząć czerpać z niego przyjemność. Najpopularniejszym z nich jest prześcieradło nieprzemakalne, dzięki któremu pacjenci mogą cieszyć się spokojnym snem bez martwienia się o zniszczenie materaca. Produkty tego typu są bezpieczne dla skóry i wygodne, przez co nie zakłócają snu. Alternatywą dla prześcieradła nieprzemakalnego mogą okazać się podkłady. Działają one na takiej samej zasadzie, jednak są znacznie mniejsze i przeznaczone do umieszczenia w najbardziej zagrożonej strefie materaca. W ciągu dnia dobrą ochroną dla osób z inkontynecją są specjalne majtki, które łączą w sobie wygodę i optymalną chłonność.

Prześcieradło nieprzemakalne – dlaczego warto się na nie zdecydować ?

O tym, że życie z inkontynecją nie jest łatwe doskonale wiedzą wszyscy pacjenci dotknięci tym dość często występującym schorzeniem. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją sposoby, dzięki którym mogą oni poprawić komfort swojego codziennego życia i choć na chwilę zapomnieć o problemie. Jednym z nich jest prześcieradło nieprzemakalne, które gwarantuje komfortowy sen i bezpieczeństwo dla skóry każdej nocy. Oprócz tego, dobrej jakości prześcieradła są wytrzymałe, dzięki czemu nie zużywają się nawet przy intensywnym użytkowaniu i częstym praniu. Do plusów produktów tego typu można zaliczyć również fakt, że wbrew obawom niektórych ludzi są one całkiem wygodne i nie hałasują podczas zmieniania pozycji przez śpiącą osobę. Zalety te sprawiają, że prześcieradło nieprzemakalne coraz częściej jest wybierane również przez rodziców małych dzieci. Na rynku dostępne są nawet modele stworzone specjalnie w taki sposób, aby łatwo było je umieścić w łóżeczku dziecięcym.

Utrzymanie higieny i czystości w łóżku osoby, która jest unieruchomiona lub starsza i rzadko wstaje na nogi, albo też w łóżeczku dziecka to niewątpliwie bardzo trudna sprawa. Prześcieradła nieprzemakalne powstały z myślą o skutecznej ochronie materaca przed zanieczyszczeniami spowodowanymi nietrzymaniem płynów fizjologicznych, ale są rewelacyjne również w przypadku wnoszenia jedzenia i picia do sypialni, jak również chronią przed przedostawaniem się potu. Materac bez względu na swoją cenę, nie będzie higieniczny, jeśli samo o ten fakt nie zadbamy. Wielomiesięczne zaniedbanie może skutkować potrzebą ponownego zakupu, co będzie zdecydowanie droższą inwestycją, niż zaopatrzenie się w medyczne prześcieradła. Oczywiście wyroby te nie wpływają w żaden sposób na jakość snu, a także nie różnią się wyglądem od powszechnie dostępnych, zwykłych prześcieradeł. Zapobiegawczo każdy może stosować takie prześcieradło, jeśli tylko bardzo przykłada wagę do czystości swojego łóżka. Dzięki temu, oprócz wilgoci, nie przedostaną się także żadne inne zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *