Stroje karnawałowe, które nigdy nie wychodzą z mody? Są takie!

Kostiumy, podobnie jak wszystko inne na świecie, mają swoje style i trendy. Postacie, które są dziś dużymi hitami, mogą nie mieć popytu w ciągu 6 miesięcy. W rzeczywistości wydaje się, że w strojach dziecięcych – zmienia się wszystko nawet z miesiąca na miesiąc. Disney przedstawia nową postać, o którą krzyczą wszystkie dzieci, a wszystko inne idzie w odstawkę.

Co zaskakujące, istnieją pewne stroje karnawałowe, które po prostu nigdy nie wychodzą z mody, rok po roku, pokolenie za pokoleniem, pozostają popularne. Zapotrzebowanie może czasem się lekko zmniejszyć, ale nigdy całkowicie nie zanika.

Większość z nich należy do kategorii kostiumów klasycznych bohaterów, z kostiumami Batmana dla dzieci, kostiumami Supermana dla dzieci i kostiumami Spidermana dla chłopców – na czele. Pytanie, które nasuwa się w tym kontekście brzmi: dlaczego.

Nadzieje, marzenia i świadomość kulturowa

Istnieją dwie możliwości, które wyróżniają się jako możliwe wytłumaczenie długowieczności, jaką cieszyły się te postacie. Każde z nich jest tak samo prawdopodobne, jak drugie, albo, szczerze mówiąc, pełna prawda prawdopodobnie leży gdzieś pomiędzy nimi.

Świadomość kulturowa

Pierwsza teoria głosi, że ci bohaterowie są z nami od tak dawna i przenikają naszą kulturę do tego stopnia, że ​​są teraz częścią naszej zbiorowej świadomości. W tym pomyśle może być wiele prawdy. Ilu małych chłopców lub dziewcząt może dorastać bez wczytywania się w liczne bajki, programy telewizyjne i filmy, które są z nami od czasu narodzin tych mediów?

Pomyśl o tym, pierwsze programy Supermana były audycjami radiowymi, a najnowsza oferta dla tego bohatera właśnie trafia do kin. To bardzo długa historia, a historie postaci Batmana i Spidermana są tylko nieco krótsze. Naprawdę wszystkie one są częścią naszej popularnej kultury.

Kim chcielibyśmy być

Druga teoria i ta, która faktycznie wyjaśnia, dlaczego istnieje pierwsza, to idea, że postacie te cieszyły się taką długowiecznością, ponieważ każdy z nas widzi w nich trochę samego siebie, a jednocześnie możemy na nie spojrzeć i zobaczymy, kim chcielibyśmy być.

Superman przeżywa chwile samotności. Nadal walczy o ochronę prawdy, wolności i sprawiedliwości. Batman cierpi z powodu swojej samotności i żalu, ale wciąż odpowiada na wezwanie, by chronić innych przed cierpieniem i smutkiem – żyje z każdym dniem. Czlowiek-pająk, jak każdy młody mężczyzna, ma w sobie niepewność, chwile zwątpienia i poczucie społecznej nieadekwatności, i wciąż walczy o codzienną ochronę słabych.

To, czy wierzysz, że ci bohaterowie są z nami tak długo, wynika z faktu, że są oni częścią historii społecznej lub mają taką siłę, ponieważ pozwalają nam dostrzec własne słabości u kogoś o wiele potężniejszego niż my; to naprawdę nie ma znaczenia. Faktem jest, że zostają z nami z jakiegoś powodu.

Powiedziano kiedyś, że ludzie zawsze powrócą do tego, czego nauczono ich jako dziecko. Batman, Superman i Spiderman są całkiem dobrymi ludźmi do budowania swojej wymarzonej tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *