Jak w FUSION 360 stworzyć kompleksową listę elementów?

boom fusion 360

Stworzenie projektu w FUSION 360 nie jest trudne dla specjalisty. O wiele większym problemem jest jednak przejście od fazy projektowej, do bezpośredniego montażu. To, co tak pięknie wygląda na projekcie, musi być przecież zakupione i zmontowane.

BOM w FUSION 360 – jak go uruchomić?

Tymczasem w programie FUSION 360 możliwe jest tworzenie listy BOM, czyli – mówiąc krótko – listy wykorzystywanych materiałów (komponentów), które przydadzą się w konkretnym projekcie. Funkcja taka pojawia się w momencie zainstalowania dodatku, który jest dostępny na stronie https://apps.autodesk.com/FUSION/en/Detail/Index?id=2857656002406992603&appLang=en&os=Win64

Po pobraniu dodatku, restartujemy aplikację, by następnie – po jej ponownym uruchomieniu – wejść w pole CREATE a następnie – CREATE BOM.


BOM w praktyce

BOM w FUSION 360 działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że za pomocą narzędzia wykreujemy daną listę (po otwarciu pliku projektu) a następnie plik ten zapisujemy w wybranym przez Użytkownika folderze. Po jego zapisaniu, zalecamy jego otwieranie w narzędziu obsługującym pliki CSV. Po jego otwarciu wyświetli się nam – oprócz widoku projektu – tabelka, z wymaganymi do jego realizacji elementami. Każdy z nich jest opisany w sposób katalogowy, co oznacza, że jego wyszukanie w sklepie nie będzie już tak długotrwałe jak kiedyś.

Co ciekawe, już za niedługo BOM w FUSION 360 czeka kolejna aktualizacja, w ramach której projekt zostanie wzbogacony o możliwość wyświetlania kodu produktu. Dzięki temu, wyszukanie odpowiednich komponentów będzie jeszcze łatwiejsze!

I co dalej?

Odtąd Użytkownicy FUSION 360 będą mogli pobierać modele (ze strony v-slot.pl) a następnie za ich pomocą tworzyć własne, ciekawe zestawienia materiałowe. Oczywiście tak przygotowane pliki będzie można wysyłać na adres mailowy (shop@v-slot.pl). Po jego przesłaniu, zespół wykona – na podstawie dostarczonego zestawienia – stosownej wyceny całości projektu. Co ważne, realizacja tej wyceny wykonana zostanie za darmo. O łącznych kosztach projektu Klient zostanie poinformowany możliwie najszybciej, jak to będzie możliwe. Modele o których mowa, można znaleźć na stronie https://www.v-slot.pl/v-slot-modele-3d-download

Podsumowanie

Dzięki nowej funkcji oprogramowania FUSION 360, tworzenie nowych projektów i ich ostateczna wycena będą o wiele łatwiejsze i – co równie ważne – znacznie mniej czasochłonne. Jest to kolejne, ciekawe udogodnienie, kierowane w stronę osób korzystających z tego niezwykłego, i jednocześnie praktycznego narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *