Szkolenia dla pracowników – w jaki sposób szukać najlepszych ofert?

pexels-photo-416405

Dzisiejsze czasy są tak niepewne, że trzeba ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nawet ukończenie najlepszej uczelni, to stanowczo za mało. Dlatego, aby zachować swoją dotychczasową posadę trzeba ciągle się dokształcać na kursach i szkoleniach. Gdzie szukać takich szkoleń i w jaki sposób wybrać te najlepsze? Sprawdzamy!

Skorzystaj z Internetu

W dobie cyfryzacji swoje pierwsze kroki warto skierować do Internetu. To właśnie tutaj ludzie zwykle poszukują informacji, więc chcąc dotrzeć do jak największej ilości odbiorców, wrzucane są informacje o różnego typu szkoleniach i kursach. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać interesujący nas kurs, by po chwili już rozpocząć przeglądanie ofert. Z pewnością warto wygospodarować sobie na to trochę więcej czasu, ponieważ ilość kursów do przejrzenia robi wrażenie. W Internecie można znaleźć propozycje płatnych, jak i bezpłatnych szkoleń. Niektóre z nich są finansowane przez Unię Europejską i organizowane są na terenie całego kraju.

Wizyta w urzędzie pracy

O aktualne szkolenia można także pytać w urzędzie pracy. Jednak w tym przypadku trzeba mieć świadomość, że nie zawsze będą one bezpłatne. Szkolenia z urzędu pracy skierowane są głównie do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracujących w wieku 45 lat i powyżej. Dlatego pracując na pewnym etacie, raczej nie ma co liczyć na darmowe szkolenie. Oczywiście zdarzają się wyjątki, więc zawsze lepiej osobiście zgłosić się do urzędu pracy po szczegółowe informacje. Decyzję o skierowaniu na szkolenie podejmuje starosta, więc i tak, aby otrzymać na nie skierowanie, trzeba najpierw zgłosić chęć udziału w szkoleniu.

Agencja pracy tymczasowej, lokalna prasa

Na rynku pracy działa już nie tylko urząd pracy, ale również agencja pracy. W przypadku chęci podniesienia swoich kwalifikacji lub doszkolenia pracowników można zaczerpnąć opinii od agencji pracy. Ona również stawia na wykwalifikowanych pracowników, więc z pewnością ma dostęp do informacji o aktualnych kursach i szkoleniach. Tym samym może podpowiedzieć, na jakie kursy warto się zapisać oraz poinformować, jaka aktualnie praca tymczasowa jest do wzięcia. O organizowanych kursach i szkoleniach bardzo często informują lokalne gazety, jak również radio. Wystarczy więc śledzić aktualne informacje, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Czym się kierować przy wyborze kursów i szkoleń?

Warto mieć świadomość, że nie wszystkie dostępne kursy na rynku są warte naszej uwagi. Aby więc zaoszczędzić sobie czasu, należy je bardzo rozważnie wybierać. Przede wszystkim trzeba stawiać na te szkolenia, które są zgodne z naszym wykształceniem i wykonywanym zawodem. Nie ma sensu zapisywać się kurs, który w praktyce wcale nam się przyda. Poza tym, po co blokować miejsce, skoro ktoś inny może na tym kursie więcej skorzystać? Nie ma to żadnego sensu. Które szkolenia będą więc najlepsze? Te, które podniosą nasze umiejętności oraz uzupełnią wiedzę. Rynek ciągle się zmienia, trzeba podążać za wprowadzanymi zmianami. Można to robić na własną rękę lub właśnie dzięki kursom i szkoleniom organizowanym przez wykwalifikowane firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *