Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach – kurs hakowy i na podesty ruchome

W Centrum Szkolenia Zawodowego przeprowadzamy specjalistyczne szkolenia zarówno dla osób, które chcą zdobyć umiejętności hakowego, jak i dla hakowych chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Nasze szkolenie składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej a jego celem jest przekazanie kompleksowej wiedzy w zakresie bezpiecznego zawieszania i przemieszczania ładunków z zachowaniem obowiązujących przepisów wewnątrzzakładowych. Kurs kierowany jest do osób, które odpowiadają lub odpowiadać będą za obsługę urządzeń dźwigowych wyposażonych w hak. Urządzenia takie spotykane są w wielu branżach: montażowych, magazynowych, budowlanych, remontowych.

Kurs Hakowy w Centrum Szkolenia Zawodowego

Nasz kurs hakowy prowadzony jest przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie i wiedzę o maszynach do przenoszenia ładunków. Pomimo że uprawnienia hakowego nie wymagają zdawania specjalnych egzaminów UDT, przekazana przez nas wiedza będzie całkowicie kompleksowa, a osoby biorące udział w szkoleniu posiądą umiejętności wymagane do obsługi niezbędnych urządzeń. Jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie i nasza kadra stawia nacisk na to, aby kursanci jak najlepiej zapoznali się z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i  Program naszego kursu obejmuje: 

 

  • wiadomości o dozorze technicznym
  • ogólne wiadomości o dźwignicach
  • wiadomości o budowie układnic magazynowych
  • poznanie zasad eksploatacji
  • poznanie przepisów BHP
  • wiadomości o eksploatacji zawiesi i haków
  • poznanie obowiązków hakowego

 

Szkolenia na podesty ruchome w Centrum Szkolenia zawodowego

W przypadku podestów ruchomych, które zaliczane są do urządzeń transportu bliskiego, niezbędny będzie kurs na zwyżki zakończony egzaminem pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego. Odbycie takiego kursu zakończone pozytywnym wynikiem egzaminu daje nam uprawnienia w zakresie obsługi podestów ruchomych stacjonarnych i podestów ruchomych przejezdnych. Uprawnienia takie są czasowe, nie trzeba jednak za każdym razem zdawań egzaminu ponownie, a zwyczajnie zgłosić chęć ich przedłużenia w UDT. Nasze szkolenie na pozwoli kursantowi posiąść wiedzę na temat obsługi urządzenia oraz jego budowy, bezpiecznego użytku, a także właściwego działania w wypadku awarii czy wypadku. Aby wziąć udział w kursie i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe należy mieć skończone 18 lat, posiadać wykształcenie na poziomie minimum zawodowym i zaświadczenie zdrowotne z brakiem przeciwwskazań do wykonywania zawodu. 

Wszystkim zainteresowanych pragnących zdobyć nowe umiejętności zawodowe oraz pracodawców, którym zależy, aby ich kadra miała jak najwyższą wiedzę i umiejętności zapraszamy do Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *