Taśmy LED – zbiór przydatnych informacji

Powszechnym nieporozumieniem wśród osób, które chcą instalować paski LED pod wodą, w saunach lub w łaźniach parowych lub na zewnątrz, gdzie deszcz i śnieg mogą powodować poważne problemy, jest założenie, że paski IP68 będą po prostu wystarczające do ochrony przed uszkodzeniem przez wodę.

Nie jest od razu jasne, że chociaż sama taśma LED może wytrzymać zanurzenie pod wodą, musimy również wziąć pod uwagę stosowane kable połączeniowe i to, jak ważne jest, aby chronić je przed wszelkimi elementami, które mogą się przedostać.

Wszystkie wysokiej jakości taśmy LED do takich zastosowań powinny mieć fabrycznie lutowane druty (15 cm) na obu końcach rolki. Aby zabezpieczyć końce pasków LED przed niepożądanym włamaniem, ogólnie zaleca się rozważenie zastosowania płynnej taśmy elektrycznej, jeśli chodzi o uszczelnienie połączeń. Dotyczy to również wszystkich obszarów paska LED, które należy wyciąć i przylutować. Płynna taśma elektryczna jest opartą na gumie, szczotkowaną powłoką, która zastępuje taśmę elektryczną, zapewniając skuteczne rozwiązanie do uszczelniania obszarów spełniających określone wymagania. Jest produkowana przez różnych producentów i jest łatwo dostępna.

Jaka jest najlepsza temperatura do lutowania taśm LED?

Z naszego doświadczenia wynika, że ogólnie zalecamy lutowanie grotem o temperaturze około 330–350 stopni Celsjusza lub użycie lutownicy w zakresie 25–35 W. Zdecydowanie powinieneś unikać używania tych o dużej mocy, które są dostarczane o mocy 100 W lub wyższej, ponieważ lutownice o mocy 100 W nie kontrolują temperatury grotu – dlatego jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia, możesz zniszczyć płytkę LED paska z powodu wysokiej temperatury, nawet jeśli jest to tak wysokiej jakości pasek LED jak te z https://boxlab.pl/tasma-led.

Dlatego zalecamy, aby zawsze zaczynać od najniższej możliwej temperatury. Rozpocznij od ustawienia temperatury grotu lutownicy na 260 ° C i stopniowo zwiększaj temperaturę w razie potrzeby, aby uzyskać pożądany efekt.

Uwaga dodatkowa: jeśli lutujesz drut do punktów kontaktowych, zawsze najlepiej jest lutować spod drutu, a nie lutować metal z góry. Lutowanie spod punktu styku drutu pozwoli mu lepiej zagłębić się i zapewni stabilne połączenie.

Jak użyć potencjału taśm LED w kuchni?

płyta indukcyjnaDomy są w różnych kształtach i rozmiarach, ale jedynym pomieszczeniem, które wydaje się zawsze głównym punktem centralnym jest kuchnia. Wynika to głównie z tego, że kuchnia jest miejscem, w którym gromadzą się rodziny; gdzie gotowane są domowe posiłki, a przyjaciele i kawa są plotkami. W pewnym sensie kuchnia jest sercem i duszą nieruchomości i często definiujemy ją poprzez jej przyjemny wygląd.

Rozumiemy, że oświetlenie wysokiej jakości zmienia sposób, w jaki czujemy się w naszym domu. Oświetlenie może przynieść wiele korzyści, które wpływają na nas zarówno fizycznie, jak i psychicznie, dlatego niezwykle ważne jest, aby podczas planowania projektów z taśmami LED takimi jak https://boxlab.pl/paski-led zaplanować coś, co naprawdę odzwierciedla osobowość właścicieli domów i ich preferencje estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *