Terapia bańką chińską – odkryj tajniki tej procedury!

Terapia bańkami jest bezpieczną i skuteczną metodą, która polega na wykorzystaniu okrągłych słoików – baniek. Jest to nieinwazyjna, ale silna procedura, która poprawia przepływ limfatyczny, promuje krążenie krwi i otwiera zablokowane drogi, które często wywołują reakcje zapalne w organizmie. Jest to starożytna metoda leczenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosowana od tysięcy lat w celu rozwiązania niezliczonych problemów zdrowotnych.

Procedura wymaga użycia okrągłych szklanych słoików, bambusowych kubków lub plastikowych baniek. Służą do kurczenia i ściągania docelowych warstw mięśniowo-powięziowych skóry, tworząc podciśnienie i uwalniając toksyny z organizmu, które w przeciwnym razie powodują stany zapalne lub blokują krążenie krwi w organizmie. Masaż bańką chińską jest na ogół bezbolesny, a jego wynik jest często niezwykły, głównie w połączeniu z akupunkturą.

Rodzaje masażu bańką chińską

Istnieją różne rodzaje masażu bańkami. Suche bańki to metoda polegająca na bańce w ustalonej pozycji w celu uzyskania efektu próżni od średniego do wysokiego. Jest to najczęstsza metoda terapii bańkami. Nazywany również bańkami trakcyjnymi lub bańkami przesuwnymi, masaż ten jest techniką uwalniania mięśniowo-powięziowego, która zapewnia doskonałą ulgę w bólu, podobną do masażu tkanek głębokich – więcej.

Czy bańki są dla Ciebie odpowiednie?

Bańki są ogólnie bezpieczne, gdy są stosowane przez przeszkolonych profesjonalistów na ludziach, którzy poza tym są zdrowi. Jednak terapia bańkami nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży lub miesiączkujących, osób z rakiem z przerzutami, złamaniami kości lub skurczami mięśni.

Jakie są skutki uboczne?

W przeciwieństwie do leków i operacji, które będą miały skutki uboczne. Terapia bańkami jest wolna od skutków ubocznych. Poza kilkoma delikatnymi śladami, które mogą pojawić się z powodu zastoju krwi, możesz odczuwać zawroty głowy krótko po sesji.

O co chodzi z fioletowymi śladami?

Bańki powodują, że skóra chwilowo staje się czerwona, niebieska lub fioletowa, zwłaszcza jeśli pod bańką występuje uraz lub blokada energetyczna, ale nie są one siniakami. Są wyrazem wewnętrznej stagnacji i przeciążenia sprowadzanego na powierzchnię ciała. Ślady mogą utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni, ale rzadko są bolesne.

Czy po bańce mogę wziąć prysznic?

Zalecamy unikanie brania prysznica w ciągu 4 godzin od bańki, ponieważ pory są nadal otwarte i ważne jest, aby nie wpuścić do środka zewnętrznych patogenów, takich jak wiatr, zimno lub wilgoć.

Bańki to praktyka medycyny alternatywnej wywodząca się ze starożytnych Azji, gdzie była wykorzystywana przede wszystkim do osuszania ropni i czyraków. Obecnie, oprócz leczenia niektórych problemów skórnych, bańki są często postrzegane jako ważne leczenie terapeutyczne w wielu innych rodzajach problemów medycznych (takich jak stany zapalne, wysokie ciśnienie krwi i bezsenność), a także jako forma masażu tkanek głębokich. Działa poprzez tworzenie ssania między bańką a skórą. Warto o korzyściach tej terapii przekonać się osobiście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *