Top ten profesjonalnie zaprojektowanych stron www o tematyce biznesowej – zobacz nasz ranking

Nikt tak naprawdę nie wie, ile jest stron w internecie. Ile z nich znika pod naporem innych, bardziej wyrazistych, przyciągających „oko użytkownika”. Ludzie szukają informacji na temat różnorodnych usług, ale najczęściej korzystają z adresów wyświetlanych na pierwszej stronie wyszukiwarki. Dobra strona internetowa to taka która przygotowana jest i zaprojektowana z myślą o użytkowniku i jego potrzebach. Liczy się doskonała responsywnosć, optymalizacja i performance.

Rzadko kto chce kłopotać się przeszukiwaniem kolejnych „tysięcy” podstron z poszukiwaną przez nas informacją. I w ten sposób strony www – choćby najlepsze, ale słabo pozycjonowane – znikają w czeluściach internetu, przez nikogo nie niepokojone – oczywiście ku niezadowoleniu swoich właścicieli. 

Co zrobić, aby nasza strona mogła się sama obronić w internecie?

Przede wszystkim design. Grafika to dobra rzecz, ale żadna skrajność nie jest dobra. Strona ma przyciągnąć użytkownika, a nie denerwować go długim otwieraniem się. Tzw. „ciężka grafika” wymaga przesyłu dużej ilości danych, a nie każdy ma „śmigający” internet. Dalej. Spójna nawigacja strony. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy na interesującej nas stronie i szukamy kontaktu do administratora. A kontakt wciśnięty jest gdzieś na samo dno stopki. Co robimy? Wyłączamy stronę i szukamy rzeczonej usługi gdzie indziej. Zobacz typowe błędy na stronach internetowych.

Nawigacja strony internetowej do jedna z najważniejszych zasad. Kolejne to – aktualizacje. Skoro już mamy stronę www, nie zapominajmy o niej, bo wszyscy o niej zapomną. Trzeba ją aktualizować i dodawać nowe pomysły tak, aby była jak najbardziej interesująca. Promocja, oraz pozycjonowanie strony internetowej wydają się niezbędne, aby jej właściciel był zadowolony ze swej pracy i aby klienci mogli ją po prostu znaleźć. Ale nie tylko klient jest ważny.

Opieka i administracja stroną

Administracja stroną internetową powinna być na tyle prosta, aby można było ją powierzyć zwykłemu pracownikowi, i nie było potrzeby zatrudniać profesjonalnego specjalisty IT, który na pewno mógłby uszczuplić finanse firmy. Reasumując, strony o tematyce biznesowej, oferujące towary i usługi dla klientów, powinny być czytelne, nie przeładowane grafiką, oraz nie przysłaniające tego, co najważniejsze na stronie. Łatwość w administrowaniu strony może przynieść tylko zyski dla firmy. Strona www powinna wyświetlać się nie tylko na zwykłych komputerach, ale także na mniejszych urządzeniach jak tablety, czy smartfony, gdzie strona www będzie mogła brać udział w rankingu na równi z innymi stronami (nawet naszej potencjonalnej konkurencji).

Jakie strony internetowe zyskują popularność ?

Największa popularność osiągają strony o tematyce informacyjnej (WP, Onet, Interia itp.) Kolejnymi stronami są te o tematyce społecznościowej, jak Facebook, czy LinkedIn, który skupia globalnie profesjonalistów, oraz Twitter – służący do pogaduch nie tylko zwykłych ludzi, także polityków, czy różnej maści celebrytów. Nie należy zapomnieć o stronach internetowych z najbardziej popularnymi grami. To właśnie te strony osiągają szczyty popularności we wszystkich rankingach świata. Internet to niesamowite „miejsce”, gdzie zderzają się wszelkie ludzkie myśli i realizowane są różnorodne, genialne pomysły. Każdy może tam zaistnieć. Wystarczy, że zechce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *