Ubezpieczasz mienie ruchome w firmie? Jaką umowę podpisać?

Jeśli prowadzisz własną firmę, zapewne masz na stanie sporo mienia ruchomego, które jest własnością firmy i jednocześnie jest niezbędne do wykonywania codziennej pracy. Aby mieć pewność, że sprzęt jest bezpieczny, warto pomyśleć o polisie ubezpieczeniowej, która obejmie je kompleksową ochroną.

Mienie ruchome w firmie to przede wszystkim sprzęt komputerowy, maszyny i urządzenia niezbędne w zakładzie produkcyjnym, wózki widłowe w magazynach oraz wszystkie inne sprzęty, które są firmie potrzebne do pracy. Jeśli któregoś z tych sprzętów zabraknie, z pewnością będzie to odczuwalne dla działalności firmy. Jeszcze gorsza sytuacja będzie w przypadku masowej kradzieży, pożaru, zalania nieruchomości lub innych zdarzeń losowych, które doprowadzają do potężnego zniszczenia wszystkich urządzeń. Właściciele firm, którzy ubezpieczają swój sprzęt, mogą w takich sytuacjach spać spokojnie i nie martwić się o to, że będą musieli pokrywać wszystkie szkody z własnej kieszeni. Jeśli natomiast ktoś nie zadba o dobre ubezpieczenie, w takiej sytuacji będzie musiał zawiesić działalność. Nie zawsze bowiem właściciela stać na nowe sprzęty, które nierzadko kosztują kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych.

Jaka polisa będzie najlepsza?

Jeśli szukasz dobrej polisy ubezpieczeniowej, na początku warto zdobyć nieco wiedzy i informacji o różnego rodzaju ubezpieczeniach. Na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/mienie-ruchome-czym-jest-i-jak-je-ubezpieczyc/ można znaleźć sporo wiedzy o ubezpieczeniach, która na pewno przyda się w praktyce. W przypadku ubezpieczenia mienia nieruchomego bardzo dobrze sprawdza się polisa ubezpieczenia nieruchomości rozszerzona o dodatkowe ubezpieczenie poszczególnych sprzętów. Warto zadbać o to, by w zapisie umowy znalazły się wszystkie sprzęty, na których nam zależy. Zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową, bardzo dobrze ją przeczytajmy i zapoznajmy się z wyłączeniami spod ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie nasze sprzęty są doskonale ubezpieczone i chronione.

Jak znaleźć dobrą polisę?

Polisy ubezpieczenia nieruchomości rozszerzone o mienie ruchome znajdziemy praktycznie we wszystkich firmach ubezpieczeniowych, jakie działają obecnie na naszym rynku. Koszty tych polis oraz szczegółowa oferta mogą się jednak mocno różnić. W poszukiwaniu dobrej polisy nigdy nie należy kierować się wyłącznie jej kosztami. Najtańsze na rynku polisy najczęściej nie zapewniają kompleksowej ochrony, czyli można uznać, że inwestowanie w nie jest niejako wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Ubezpieczyciele w tanich polisach chronią się na wszelkie sposoby, aby nie płacić odszkodowań w sytuacji zdarzeń losowych i zapisują to w umowach. Dobra polisa powinna być jak najpełniejsza i kompleksowa. Choć takie ubezpieczenie może nieco kosztować, jest to niewielkie wydatek w porównaniu do tego, co trzeba byłoby wydać, gdyby trzeba było kupić wszystkie firmowe sprzęty od nowa. Zanim wybierzemy konkretną polisę dobrze jest też skorzystać z różnego rodzaju porównywarek i rankingów ubezpieczeń, które pozwalają w krótkim czasie i w jednym miejscu zapoznać się z parametrami różnych polis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *