Ubezpieczenie All Risk – PZU Piaseczno

PZU PiasecznoLiczba potencjalnych zagrożeń, które mogą się nam przytrafić, jest długa i zdecydowanie pesymistyczna. Od wypadków losowych przez włamanie i kradzież po szkody wyrządzone na skutek katastrof naturalnych. Nawet najbardziej zapobiegliwe osoby nie ustrzegą się przed ewentualnymi zdarzeniami, niosącymi ze sobą przykre konsekwencje. Najlepszym sposobem na ochronę przed następstwami wypadków jest oczywiście ubezpieczenie. Jednak jak wybrać takie, które obejmie możliwie duży zakres ryzyka? Dobrym wyborem okazuje się PZU Piaseczno All Risk.

PZU Piaseczno – zabezpieczenie na wszelkie okoliczności

Polisa All Risk to inaczej ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Oczywiście nie istnieje możliwość zmieszczenia na takiej liście wszelkich możliwych scenariuszy zagrożeń, jednak ta opcja pozwala na zdecydowane zwiększenie zasięgu ochrony. Przedmiot ubezpieczenia może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Może on dotyczyć domów i mieszkań, budynków gospodarczych, obiektów zaliczanych do tzw. małej architektury, ale również stałych elementów i ruchomości domowych, które znajdują się wewnątrz domu mieszkalnego bądź budynku gospodarczego. Do tego dochodzą jeszcze opcje ubezpieczenia wartości pieniężnych i wartościowych przedmiotów, np. biżuterii, obrazów czy kosztownych sprzętów. W celu zorientowania się w możliwościach oferowanych przez danego ubezpieczyciela, należy skonsultować się z odpowiednim agentem, oferującym PZU Piaseczno.

Wyłączenie odpowiedzialności – PZU Piaseczno

Zakres ubezpieczenia, np. w PZU Piaseczno, ma swoje ograniczenia, które powinniśmy poznać przed podpisaniem umowy. Towarzystwa stosują różne klasyfikacje w tym zakresie, które nazywane są wyłączeniem odpowiedzialności. Standardowo ubezpieczenie All Risk nie działa w przypadku, gdy stwierdzi się brak koniecznych przeglądów technicznych i okresowych ustalanych przez obowiązujące prawo oraz nieprawidłową konserwację i instalację uszkodzonych sprzętów. Podobnie jest w przypadku samowolki budowlanej i stwierdzenia działań niezgodnych z prawem budowlanym. Jeśli zostanie udowodnione, że ubezpieczony doprowadził do powstania szkody umyślnym działaniem, również nie będzie on mógł liczyć na zwrot kosztów naprawy czy wymiany. Do standardowej listy wyłączenia odpowiedzialności dochodzą jeszcze szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

PZU Piaseczno a doradca ubezpieczeniowy

Co do przedmiotu ubezpieczenia, tutaj opcji jest naprawdę mnóstwo, a wszystko zależy od wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który podejmie się negocjacji, np. z PZU Piaseczno. To najprostszy sposób na uzgodnienie korzystnych warunków, zarówno pod względem zakresu polisy, jak i stawki. Agent ubezpieczeniowy poinformuje nas o możliwych zniżkach i sprawnie przeprowadzi przez cały proces zawierania umowy. Warto zdać się na pomoc eksperta w takich kwestiach, zwłaszcza w przypadkach oferowanym przez ubezpieczycieli rozszerzeniu zakresu za opłaceniem dodatkowej składki. Może to dotyczyć między innymi przypadków powodzi, dewastacji i wandalizmu czy kradzieży. Wszystkie te informacje zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

PZU Piaseczno i polisa All Risk – dlaczego warto?

Duża zaleta ubezpieczenia Alla Risk dotyczy procedury dochodzenia swoich roszczeń w wyniku szkody. Ta opcja jest zdecydowanie korzystniejsza ze względu na fakt, że w przypadku poniesionych strat wystarczy złożyć odpowiedni wniosek z argumentami wyjaśniającymi powody należnego nam odszkodowania. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe nie znajdzie punktu w umowie, który wyłączałby daną szkodę, jest ono zobligowane do wypłaty pieniężnej. Zatem do zwrotu kosztów nie dojdzie wyłącznie w sytuacji, gdy to ubezpieczyciel udowodni, że się on nie należy. To dość wygodne rozwiązanie z perspektywy osób, które dochodzą swoich roszczeń. Ze względu na tak wiele zalet ubezpieczenia All Risk coraz częściej wybierane są przez klientów indywidualnych, na przykład tych korzystających z usług PZU Piaseczno.

Tak wygodna i obszerna forma ubezpieczenia wiąże się naturalnie z wyższymi kosztami niż w przypadku tradycyjnych polis od ryzyk nazwanych. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż decydując się na ubezpieczenie All Risk, np. w PZU Piaseczno, otrzymujemy zdecydowanie bogatszą ofertę, obejmującą większy zakres wypadków i zdarzeń losowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *