Urządzamy biuro domowe według feng shui – na co zwrócić uwagę?

Chińskie słowa „feng” i „shui” oznaczają „wiatr” i „ogień”. Koncepcja wywodząca się ze starożytnego wiersza opartego na głębokim związku między życiem człowieka a otaczającym go środowiskiem. Filozofia feng shui może pomóc Ci stworzyć inspirujące i przewodzące domowe biuro, a również nowoczesne propozycje takie jak meble Mebelux mogą Ci w tym pomóc. W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz feng shui na swoim biurku, z korzyścią dla Twojej produktywności i stylu życia.

Czym jest feng shui?

Filozofią osiągania feng shui jest praktyka aranżacji przestrzeni życiowej w celu stworzenia równowagi ze światem przyrody. Celem jest okiełznanie sił energetycznych i ustanowienie harmonii między jednostką a jej otoczeniem. Wszystkie podstawowe zasady feng shui odzwierciedlają naturę, w tym podstawowe zasady: pozycja dowódcy, bagua i pięć elementów. W tej sekcji pokrótce omówimy każdy z nich.

Stanowisko dowódcy

Stanowisko dowodzenia to obszar pokoju, który znajduje się najdalej od drzwi, a nie w bezpośredniej linii z nimi. Ustawia cię po przekątnej od drzwi i najlepiej, aby znajdował się w zasięgu wzroku. To tutaj spędzasz większość czasu, gdy jesteś w pokoju. Wytyczne Feng shui sugerują, abyś określił tę dominującą pozycję w swoim pokoju, a twoje łóżko, biurko lub piec powinny być ustawione po przekątnej.

Bagua

Bagua to mapa energii feng sui obejmująca plan pomieszczenia. „Bagua” oznacza „osiem obszarów”, a każdy z tych obszarów dotyczy różnych aspektów Twojego życia, takich jak rodzina, wiedza czy kariera. Feng shui radzi, aby nie pracować nad wszystkimi różnymi obszarami jednocześnie, ale zamiast tego wzmacniać energię lub poprawiać przepływ w jednym obszarze.

Pięć elementów

Pięć elementów zawartych w feng shui to ziemia, metal, woda, drewno i ogień. Jest to pięć powiązanych ze sobą faz życia, które współpracują ze sobą, aby stworzyć równowagę i kompletny system. Feng shui pracuje nad stworzeniem równowagi pięciu w twoim domu i w różnych obszarach twojego życia (bagua).

Układ biurka Feng Shui

Twoje biurko jest jednym z najważniejszych obszarów według feng shui, ponieważ symbolizuje Twoją karierę. Osiągnięcie równowagi w tej dziedzinie życia pomoże Ci znaleźć sukces i szczęście, ponieważ Twoja kariera jest tak ściśle powiązana z Twoją życiową ścieżką. Zebraliśmy kilka sugestii, jak osiągnąć feng shui przy biurku w domu.

Kolor i materiał

Kolor i materiał mają duży wpływ na feng shui twojego biurka i są ważnym czynnikiem przy zakupie. Ciężkie i solidne brązowe biurko to najlepszy ze wszystkich dostępnych materiałów biurkowych, jednak ważne jest, aby biurko Ci się podobało. Wybierz kolor i materiał, który Ci się podoba, a także taki, który pomoże Ci osiągnąć feng shui.

Zastanów się nad pięcioma elementami przy zakupie nowego biurka do domowego biura, ponieważ kolor i materiały reprezentują energię, którą chcesz wprowadzić do swojego miejsca pracy. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca – zostaw sobie miejsce na rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *