Usługi prywatnego detektywa: co warto o nich wiedzieć?

philatelist-1844081_1280

Według dostępnych danych statystycznych Polacy coraz częściej korzystają z usług firm świadczących szeroko rozumiane usługi detektywistyczne.

Jednak pomimo tego, poziom społecznej wiedzy na temat zakresu możliwych zadań, jakie można zlecić detektywowi, nadal znajduje się na stosunkowo niskim poziomie. Wbrew obiegowemu mniemaniu pomoc detektywa może okazać się użyteczna nie tylko w przypadku różnego rodzaju problemów uczuciowych, takich jak na przykład podejrzenia zdrady lub tocząca się sprawa rozwodowa. Do czego jeszcze może się nam przydać detektyw? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Poszukiwania i ochrona prywatności

Pierwszą z dwóch grup zadań, jakie może dla nas wykonać kompetentne, doświadczone biuro detektywistyczne, to usług, które można by nazwać “prywatnymi”. Prywatny detektyw może nam na przykład pomóc w poszukiwaniu osoby zaginionej lub też osoby ukrywającej się, na przykład członka rodziny, który po kłótni nagle wyjechał poza granice kraju i od dłuższego czasu nie daje żadnego znaku życiu. Detektyw pomoże nam również ustalić miejsce zamieszkania lub zatrudnienia osoby, która na przykład winna jest nam pieniądze.

Usługi biura detektywistycznego są również dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o szeroko rozumianą ochronę prywatności. Firma detektywistyczna może sprawdzić, czy nie jesteśmy na przykład ofiarą podsłuchu lub też czy ktoś bezprawnie nie posługuje się naszymi danymi personalnymi. Oprócz tego biura detektywistyczne świadczą również usługi w zakresie montażu oraz obsługi sprzętu szpiegowskiego a także ochrony danych personalnych.

Sprawy gospodarcze

Druga grupa spraw, do których można zaangażować biuro detektywistyczne, to szeroko rozumiane sprawy gospodarcze. Firma specjalizująca się w świadczeniu usług detektywistycznych może na przykład sprawdzić wiarygodność potencjalnego wspólnika w interesach, udowodnić ujawnienie przez kogoś tajemnic firmy, zebrać dowody świadczących o bezprawnym wykorzystywaniu znaków i nazw towarowych lub też sytuację prawną potencjalnego kontrahenta. Firmy detektywistyczne zajmują się również wykrywaniem oraz zbieraniem dowodów na istnienie nieuczciwej konkurencji, oceną wiarygodności różnego rodzaju dokumentów, wykrywaniem oszustw gospodarczych a także po prostu zbieraniem opinii na temat danej firmy lub innego podmiotu gospodarczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *