Video marketing 2019 – całkiem inaczej niż jeszcze rok temu!

Marki potrzebują strategii marketingu wideo – ten pomysł nie jest nowy. Zmieniło się to, jak ważne stało się wideo na każdej platformie i kanale.

Nie jest to już tylko jeden element ogólnego planu marketingowego. Ma to kluczowe znaczenie dla działań informacyjnych i kampanii – zwłaszcza dla strategii społecznej. Wideo całkowicie zdominowało społeczność. Według najnowszego raportu cztery z sześciu najlepszych kanałów, na których globalni konsumenci oglądają wideo, to kanały społecznościowe. Ponadto dyrektor wykonawczy Facebooka przewidział niedawno, że cała platforma będzie bardziej wideo za mniej niż pięć lat.

Dlaczego to jest ważne? Cóż, jeśli nie tworzysz wideo, prawdopodobnie jesteś w tyle. Ale nie martw się. W przypadku większości filmów, im prostsze i bardziej surowe, tym bardziej autentyczna wydaje się treść i to naprawdę ma znaczenie dla odbiorców.

Co więcej, produkcja wideo jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej – możesz robić zdjęcia w wysokiej jakości wideo 4K za pomocą smartfona, ale jeśli naprawdę Ci zależy na filmach z prawdziwego zdarzenia usług firm takich jak https://playcolors.pl/ na pewno Cię zainteresują..

Więc… wideo jest tańsze i łatwiejsze do uzyskania dla potrzeb marketingowych niż kiedykolwiek. Ale jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny a oświetlenie i oprogramowanie do edycji – to ten temat w kontekście marketingu wideo wciąż może wydawać się dość skomplikowany. Dlatego skompilowaliśmy ten mini przewodnik.

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz na początek wiedzieć o strategii marketingu wideo, lub użyj zasobów internetowych, aby przejść do określonej tematyki.

Dlaczego musisz skupić się na marketingu wideo w 2019 roku?

Już kilka lat temu, bo w 2016 r. nastąpił gwałtowny wzrost popularności wideo jako formatu marketingu treści. W 2017 r. nagranie wideo znalazło się na szczycie listy taktyk marketingowych.

Co działo się w roku 2018? Krótko mówiąc, 2018 r. przekształcił wideo z pojedynczej taktyki marketingowej w całą strategię biznesową. Film jako taktyka był prawdopodobnie scentralizowany w zespole kreatywnym jako gra typu „jeden do wielu”, z dużą koncentracją na kosztownej produkcji i niewielkiej analizie, ale dzisiaj to już naprawdę inaczej wygląda.

Wideo w 2019: Tym razem, to jest bardziej osobiste…

Wideo jako strategia działa zupełnie odwrotnie. Jest produkowany przez wszystkie zespoły w sposób:

  • konwersacyjny

  • praktyczny

  • wymierny

Wideo jako strategia to przyszłość. Według raportów ponad 50% konsumentów chce oglądać filmy – bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj treści.

Wideo jest również przydatne nie tylko dla rozrywki. Wideo na stronach docelowych umożliwia zwiększenie współczynników konwersji o 80%, a samo podanie słowa „wideo” w temacie wiadomości e-mail zwiększa stawki otwarcia o 19%. 90% klientów twierdzi również, że filmy pomagają im podejmować decyzje zakupowe.

Ale wideo nie tylko zmieniło sposób, w jaki firmy sprzedają i kupują – zrewolucjonizowało to również sposób, w jaki handlowcy łączą się i konwertują potencjalnych klientów oraz jak zespoły serwisowe wspierają i zachwycają klientów. Krótko mówiąc, wideo jest niezwykle przydatne w całym kole zamachowym – nie tylko w celu zwiększenia świadomości marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *