W jakim banku zaciągnąć kredyt samochodowy?

shutterstock_66632845

Zapewne niejeden z czytelników znalazł się w sytuacji, w której miał potrzebę zakupu jakiegoś przedmiotu lub skorzystania z usługi, ale nie posiadał na to wystarczających środków. Stajemy wtedy przed pytaniem ‘czy na pewno jest nam to potrzebne?’ oraz ‘skąd wziąć dodatkową gotówkę? Przecież banki posiadają zdecydowanie zbyt wysokie oprocentowanie!”. Nic bardziej mylnego.

Banki wychodząc naprzeciw klientom, starają się zrobić wszystko, aby ich zachęcić oraz utrzymać do korzystania z pożyczek. W przypadku chęci zakupu pojazdu, spotykamy się wtedy z możliwością skorzystania z niskooprocentowanego kredytu samochodowego. Nie musimy odkładać zakupów na później. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę oraz zdecydować się na idealną dla nas.

Zrozumieć kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest pożyczką udzielaną przez bank na zakup ruchomości. Oznacza to, że nie jesteśmy ograniczeni do kupna za otrzymane pieniądze jedynie samochodu. Może spożytkować te pieniądze również na maszyny budowlane, motocykle, przyczepy, ciągniki itd. Dzięki takiej wszechstronności, jest on bardzo popularną usługą bankową.

Więcej wad czy zalet?

skup aut NiemcyW kredycie samochodowym niewątpliwie przeważają zalety. Pierwszą są małe wymagania banków. Oznacza to, że nie musimy się za bardzo napracować, aby otrzymać pożyczkę. Dodatkowo powiązane jest to ze zdecydowanie mniejszymi restrykcjami jeżeli chodzi o zdolność kredytową. Kolejną istotną kwestią jest niższe oprocentowanie w porównaniu do kredytu gotówkowego. Na kredyt możemy zakupić zarówno pojazdy nowe jaki i używane.

Taki rodzaj pożyczki posiada również pewne negatywy, z którymi musimy się liczyć. Pierwszym jest obowiązek ustanowienia zabezpieczenia w postaci kredytowanego pojazdu. Sprawia to, że bank chwilowo staje się jego współwłaścicielem oraz przejmie pojazd w razie braku spłaty przez nas kredytu. Drugą jest konieczność wydania dodatkowych pieniędzy na aktualne AC. Ponadto okres kredytowanie jest zdecydowanie niższy niż w przypadku innych kredytów.

Polecamy również sprawdzić ranking ofert na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych

1 komentarz

  1. Romaniak pisze:

    Zależy jaki chcemy kupić samochód. Jak jakiś starszawy, niedrogi to można też wziąć szybki kredyt na http://szbank.pl. Bez zbędnych formalności i zaświadczeń. bardzo wysoka przyznawalność kredytów. Opłacalne na krótki okres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *