Wady i zalety pracy w hotelowej recepcji

reception-desk-quality-hotel-view

Praca na hotelowej recepcji może przynieść sporo korzyści, ale jednocześnie ma też swoje wady. Jest to więc dobre zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego, ale nie dla każdego.

Praca w hotelowej recepcji daje możliwość poznawania nowych osób oraz wykonywania obowiązków zawodowych w komfortowych warunkach. Do obowiązków recepcjonisty należy przede wszystkim meldowanie hotelowych gości oraz udzielanie im wszelkich niezbędnych informacji. Dużą zaletą jest możliwość poznawania ludzi z różnych rejonów kraju i świata. Recepcjonista powinien więc posługiwać się co najmniej jednym językiem obcym w stopniu mocno komunikatywnym lub nawet biegłym.

Recepcjonista swoją osobą reprezentuje hotel

Wykonywanie obowiązków zawodowych na recepcji to reprezentacyjne zadanie, które wymaga od recepcjonisty wysokiej kultury osobistej, przyjaznej obsługi i bycia miłym dla wszystkich klientów. Czasem bywa to trudne i skomplikowane. Nie wszyscy hotelowi goście wykazują się kulturą i dobrym wychowaniem, zdarzają się osoby bardzo roszczeniowe, niemiłe lub nawet agresywne. Recepcjonista powinien umieć radzić sobie z takimi gośćmi – dobrze jest więc, by był cierpliwy, opanowany i umiał zachować spokój i kulturę w każdej sytuacji, także wtedy, gdy druga strona nie jest pozytywnie nastawiona.

Praca także w święta i weekendy

Praca w recepcji hotelowej to dobre rozwiązanie dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą hotelową i chcą ją poznać od wszystkich możliwych aspektów. Zaczynając od recepcji można w krótkim czasie przejść wiele innych szczebli pracy w hotelu, warto więc zatrudnić się właśnie w takim miejscu, gdyż daje sporo możliwości zawodowych. Minusem takiej pracy z pewnością są godziny jej wykonywania. Recepcja pracuje praktycznie przez całą dobę, trzeba więc liczyć się z tym, że będzie to praca zmianowa. Co więcej, nie ma wolnych weekendów czy świąt, gdyż jest to czas, w którym ruch turystyczny jest wzmożony i tym bardziej potrzebna jest fachowa i profesjonalna obsługa w hotelach.

Wiele możliwości pracy w górach

Gdzie szukać pracy w zawodzie recepcjonisty? Doskonałym rozwiązaniem są wszystkie turystyczne miejscowości, w których spora i rozbudowana jest baza hotelowa i ogólnie noclegowa. Świetnym miejscem są przede wszystkim polskie góry i hotele w Zakopanem, Szklarskiej Porębie czy Szczyrku. Zakopane hotele to możliwość znalezienia ciekawej pracy na stanowisku recepcjonistki i nie tylko. Poza pracą w komfortowych warunkach, można liczyć na możliwość rozwoju, a przy tym wykonywanie obowiązków w pięknym i atrakcyjnym miejscu. Po pracy jest wiele możliwości atrakcyjnego i ciekawego spędzenia czasu, można więc bez problemu połączyć przyjemne z pożytecznym. Hotele w górach najczęściej o każdej porze roku mają pełne obłożenie gości, nie występuje w nich zjawisko sezonowości. Można więc znaleźć pracę nie tylko w sezonie urlopowym, ale również o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *