Wakacje last minute – jak znaleźć najlepsze oferty online?

Impulsywne podróże mogą wydawać się drogie, ale z pewnością można to zrobić przy ograniczonym budżecie. Niezależnie od tego, czy szukasz lotów, rejsów czy hoteli, oto co musisz wiedzieć, rezerwując wycieczki last minute online zaledwie kilka dni lub tygodni przed wylotem.

Dla niewtajemniczonych wybór odpowiedniego czasu na rezerwację podróży może być jedną z wielkich tajemnic. Rzeczywiście ceny stale rosną i spadają – a te zmiany mogą wpłynąć na budżet podróży. Na szczęście dla tych, którzy skłaniają się ku bardziej impulsywnym wycieczkom last minute trochę bystry może przejść długą drogę, nie tracąc budżetu.

Nasza najlepsza rada w skrócie: miej na uwadze kilka potencjalnych miejsc docelowych i zapisuj powiadomienia o przelotach w tych miejscach, ponieważ jeśli chodzi o latanie, z odłożenia na później niewiele można skorzystać. I upewnij się, że twój paszport jest aktualny; jeśli pojawi się ta wymarzona podróż do odległej krainy i nie będziesz mógł z niej skorzystać, będzie ci przykro.

Oto nasz przewodnik, jak uzyskać najlepszą ofertę na loty, rejsy i hotele last minute – ponieważ nawet spontaniczna podróż może wymagać nieco planowania.

Last minute online – jak znaleźć?

Loty są zazwyczaj największym pojedynczym wydatkiem większości podróży, a związana z nimi cena sprowadza się do podaży i popytu. Ceny zależą od kilku czynników, w tym czasu (np. Pory roku, dnia tygodnia, a nawet o której godzinie lecisz) i samego miejsca docelowego. Wiele linii lotniczych wystawia bilety na sprzedaż do 11 miesięcy przed lotem – ale prawdopodobnie zapłacisz za nie z bonusem, ponieważ okres od sześciu do 11 miesięcy to zazwyczaj drogi czas na zakup. Od 22 do 121 dni taryfy są często znacznie tańsze.

hotel na heluW kategoriach lotniczych „last minute” to okres krótszy niż trzy tygodnie przed lotem. Nie zaleca się czekania dłużej niż 21 dni przed lotem, aby zarezerwować, ponieważ ceny prawdopodobnie nie spadną tak blisko odlotu. Jeśli jednak rezerwujesz podróż w ostatniej chwili, najlepszym rozwiązaniem jest porównanie taryf online z brokerem lotów. Wskazówka: gdy znajdziesz taryfę, która Ci odpowiada, koniecznie sprawdź własną stronę internetową tej linii lotniczej, aby sprawdzić, czy jest oferowana taniej bezpośrednio przez przewoźnika. Pamiętaj, że żadna linia lotnicza nie zawsze będzie najtańsza; nawet tani przewoźnicy mogą czasem podnieść wyższe stawki niż tradycyjne linie lotnicze.

Jeśli to możliwe, bądź elastyczny w stosunku do swojego lotniska. Wiele dużych miast ma co najmniej dwie opcje. Na przykład nie musisz lecieć do Katowic, aby dostać się do Egiptu gdy pobliski Kraków może być tańszy, jeśli chcesz jechać nieco dalej do miasta.

Jeśli nie musisz rezerwować od razu, skonfiguruj alert taryfowy, aby otrzymać e-mail, gdy linia lotnicza zrzuci fajną taryfę na wybraną trasę. Jeśli masz ulubioną linię lotniczą, możesz także skonfigurować powiadomienia e-mail z twojego miasta rodzinnego na profilu osoby często podróżującej.

Takie małe wskazówki odnośnie do bookowania wycieczek last minute mogą przynieść naprawdę duże korzyści – nie tylko dla Twojego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *