Co musi wiedzieć, każdy początkujący detektyw?

Czego możesz się spodziewać od momentu, gdy klient wejdzie do twojego biura, aż oboje uściśniecie sobie ręce, a klient podziękuje ci za dobrze wykonaną pracę? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musisz wiedzieć, jak działają prywatni detektywi, jak wygląda ich codzienne życie, lub jak zlecić dochodzenie! Cóż, to są prawdziwe pytania, które musi zadać każdy początkujący detektyw, ale nie martw się, dojdziemy do tego.

Ta strona przeprowadzi Cię przez niektóre z najczęstszych przypadków, z którymi możesz się spotkać jako prywatny licencjonowany detektyw Łódź. Podczas swojej kariery zostaniesz poproszony o rozwiązanie wielu zagadek – zrozumienie, w jaki sposób postępuje sprawa, nie musi być jednym z nich.

Jak będzie wyglądał proces śledczy od początku do końca?

To naprawdę zależy od tego, jaki masz przypadek. Możemy zacząć od dwóch ogólnych rozróżnień. Rodzaje pracy, które będziesz wykonywać, będą pasować do jednej z tych kategorii:

  • Sprawy z udziałem systemu prawnego

  • Sprawy dotyczące wniosków klientów poza systemem prawnym

Osoby zaginione – Twój klient może szukać dawno zaginionego przyjaciela, kogoś, kto jest mu winien pieniądze, zbiegłego małżonka lub zaginionej nastolatki, która opuściła miasto, by zamieszkać ze swoim chłopakiem.

Sprawy z podejrzeniem niewierności – Twój klient może chcieć z powodów osobistych potwierdzenia, że ​​jego małżonek ma romans. Jeśli twój klient chce, abyś zebrał dowody do przedstawienia w sądzie, aby uzasadnić wniesienie rozwodu, oznacza to, że sprawa dotyczy teraz systemu prawnego.

Kiedy masz tego typu zadania, ważne jest, aby mieć jasną i bezpośrednią komunikację z klientem, aby dokładnie wiedzieć, czego chce. Jako dobry detektyw, zapewnisz swojemu klientowi prostą i realistyczną ocenę tego, w jaki sposób możesz dostarczyć i czego może oczekiwać Twój klient.

Mimo że na początku sprawy te mogą nie dotyczyć systemu prawnego, nadal dobrze jest mieć ogólne zrozumienie obowiązujących przepisów, ponieważ ostatecznie może to skończyć się na sali sądowej.

Sprawy z udziałem systemu prawnego

Tego typu zadania polegają na przeprowadzeniu dochodzenia w celu zebrania dowodów do przedstawienia na sali sądowej lub innym formalnym postępowaniu sądowym. Kiedy zaczynasz jako detektyw, są to prawdopodobnie najczęstsze rodzaje spraw, z którymi będziesz pracować. W przypadku tych osób konieczne jest zrozumienie przepisów, które mają zastosowanie do Twojej sprawy.

Przykładami klientów, którzy zajmują się tego typu sprawami są:

  • Kancelarie

  • Firmy ubezpieczeniowe

  • Rządowe agencje śledcze

  • Księgowi

  • Firmy posiadające dział zapobiegania oszustwom lub stratom

Zrozumienie, w jaki sposób prawo stosuje się do tego rodzaju spraw, określa poziom i jakość dowodów, które musisz uzyskać, aby odnieść sukces dla swoich klientów. Może również określić, w jaki sposób uzyskasz te dowody.

Zilustrujmy to przykładem. Powiedzmy, że dzwoni do ciebie klientka i mówi, że podejrzewa, że ​​jej mąż ma romans z sekretarką w porze lunchu. Przypadki niewierności są jednym z najczęstszych rodzajów zadań dla detektywa. Chce, żebyś zebrał dowody do wykorzystania w sądzie w celu złożenia wniosku o rozwód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *