Wybór wielofunkcyjnego urządzenia laserowego – na co zwrócić uwagę?

https://tonatuszu.pl/drukarki/wielofunkcyjne-laserowe-kolorUrządzenie wielofunkcyjne to nieoceniona pomoc w każdym biurze, nawet w tym, gdzie pracuje jedna osoba. Umożliwi drukowanie, kserowanie, skanowanie, czyli wykonywanie podstawowych prac z dokumentami. Jego plusem jest również to, że nie zabiera tyle miejsca, co drukarka, skaner, kserokopiarka kupione osobno. Aby jednak urządzenie wielofunkcyjne dobrze wywiązywało się ze swoich obowiązków, musi posiadać odpowiednie parametry. Jakie? Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie wielofunkcyjne?

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne to typowy sprzęt biurowy. Przez wiele osób nazywane jest ono urządzeniem drukującym, choć jego możliwości są o wiele większe. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne 3 w 1, czyli takie łączące w sobie funkcje drukarki, skanera i kserokopiarki. Bardziej rozbudowanymi sprzętami są urządzenia 4 w 1, które oprócz drukowania, skanowania i kopiowania oferują także możliwość wysyłania faksów. Tak rozbudowane maszyny sprawdzają się w średnich i dużych firmach oraz biurach przetwarzających duże ilości dokumentów.

Laserowe czy atramentowe – jakie urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się w biurze?

Rynek biurowych urządzeń wielofunkcyjnych jest niezwykle rozbudowany. Oferuje on zarówno sprzęty atramentowe, jak i laserowe. Do biur częściej wybierane są te drugie. Wynika to z tego, że urządzenie 3 w 1 laserowe lepiej poradzi sobie z wydrukiem dużej ilości dokumentów czy to kolorowych, czy czarno-białych. Plusem atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych są również niższe koszty eksploatacyjne. Oszczędne, a przy tym wydajne urządzenia wielofunkcyjne atramentowe dostępne są w sklepie https://tonatuszu.pl/drukarki/wielofunkcyjne-laserowe-kolor, w którym znaleźć można również pasujące do nich materiały eksploatacyjne w postaci tonerów i papierów o różnej gramaturze.

Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie wielofunkcyjne laserowe?

Zakup urządzenia wielofunkcyjnego to spory wydatek. To, dlatego warto przyjrzeć się oferowanym w sklepach modelom wybrać ten najlepszy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na główne parametry i dopasować je do własnych potrzeb oraz sposobu użytkowania sprzętu.

Jedną z pierwszych kwestii, którą się zauważy, jest to, czy urządzenie wielofunkcyjne ma możliwość druku kolorowego, czy tylko czarno-białego. Druk kolorowy przyda się, jeśli tworzy się prezentacje, raporty, oferty, które mają być następnie wydrukowane i przesłane do klienta. Jeśli dokumenty w biurze drukuje się tylko na własny użytek czarno-białe urządzenie powinno być wystarczające. Warto też pamiętać, że modele laserowe wykazują lepszą jakość w przypadku dokumentów tekstowych. Chcąc drukować grafiki czy zdjęcia, lepszym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe.

Istotnym parametrem w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych do biura jest również oprogramowanie sprzętu, szybkość drukowania, posiadanie automatycznego podajnika papieru, połączenie z WiFi, energooszczędność, wysokość późniejszych kosztów eksploatacyjnych, wejścia na USB, slot na karty pamięci.

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne do biura, nie można zapominać, że ważne są nie tylko parametry związane z drukowaniem, ale i pozostałymi funkcjonalnościami sprzętu. Wybierając urządzenie wyposażone w skaner, trzeba sprawdzić, jaka jest jego rozdzielczość i dokładność, wydajność kolor, prędkość, posiadanie opcji duplex/Simple, ADF oraz Flatbe, dzienną wydajność skalowania (maksymalne obciążenie sprzętu).

Podstawowe urządzenia wielofunkcyjne laserowe wbudowaną mają też kopiarkę. Pozwala ona powielać dokumenty. Aby móc z niej komfortowo korzystać, warto sprawdzić prędkość kopiowania na minutę, wydajność tonera i bębna, obciążenie normatywne urządzenia, formaty obsługiwanych papierów, dodatkowe funkcjonalności.

Urządzenie wielofunkcyjne znacznie ułatwia i przyspiesza prace w biurze. Dzięki temu, że w jednej obudowie ukrywa kilka sprzętów, pozwala też na oszczędność cennej biurowej przestrzeni. Jego wybór nie jest jednak łatwy. Przed zakupem warto się zastanowić, do czego, w jakim zakresie i z jaką intensywnością będzie wykorzystywane. Pomoże to dokonać najlepszego zakupu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *