Istota zadawania właściwych pytań przy zakupie materiałów budowlanych

Większość z nas nie jest przeszkolona do kupowania, ale kupujemy od ludzi, którzy są przeszkoleni do sprzedaży… więc zawsze jesteśmy w niekorzystnej sytuacji, nieuchronnie często robimy założenia i wypełniamy luki. Ulegamy reklamowym twierdzeniom, czytamy recenzje, bierzemy ludzi na zaufanie, kupujemy to, co jest łatwo dostępne w skrócie, idziemy na skróty i nie zadajemy właściwych pytań. Wydaje się, że wszyscy cenimy wygodę, może nie wiemy, jakie są właściwe pytania… ale jest jedno pytanie, które zawsze możesz zadać, które przybliży Cię do wyboru odpowiedniego materiału za pierwszym razem.

Pytaj – zanim kupisz!

Zadawanie właściwych pytań jest ważne nie dlatego, że wszyscy producenci produktów lub sprzedawcy są szarlatanami, którzy mają nadzieję, że nie zostaną wykryci, ale raczej, że sam wybór może być przytłaczający. W każdej aplikacji mogą istnieć setki realnych opcji – producenci ciężko pracują, aby odróżnić swoje produkty od innych, ale bez dogłębnej wiedzy technicznej wybór może być polem minowym. Większość klientów płacących za budynek zatrudni profesjonalistów do pracy w ich imieniu, którzy pracują dla Ciebie i wymagają instrukcji, która może obejmować szerokie wymagania, takie jak:

  • efektywność energetyczna,

  • jakość powietrza w pomieszczeniach,

  • nietoksyczne materiały.

Wybór materiałów budowlanych to wspólny wysiłek, ale musisz uzyskać to, czego chcesz, a nie tylko zrzekać się decyzji innym bez jakiejś formy uzgodnionego kontekstu lub zrozumienia.

Materiały budowlane – czy warto zapłacić więcej?

Mówiąc po prostu, każda korzyść lub funkcja produktu powinna być konkretnie adekwatna do Twoich potrzeb, musi przynosić wymierne korzyści. Wybieramy materiał, ponieważ wydaje się, że spełnia nasze potrzeby, więc mówiąc prościej, jeśli jest na przykład grubszy, mocniejszy lub bardziej elastyczny, należy zadać jedno ważne pytanie, które brzmi „co oznacza?” i zadawać je, a hurtownia materiałów budowlanych online niech odpowiada – dopóty, dopóki nie będziesz pewien przydatność produktu, jeśli odpowiedzi nie są dla Ciebie przydatne, wybierz inny produkt. To pozostawia drażliwą kwestię ceny. Chodzi po prostu nie tylko o porównanie cen, ale też uwzględnienie wydajności, łatwości instalacji, korzyści środowiskowych i zdrowotnych lub kosztów utylizacji – wszystkich czynników, które zmieniają koszt, a nie cenę.

Okazuje się, że różnica w cenie może być znacznie mniejsza niż to, co przewidywał klient, a korzyści cieplne, dyfuzyjne i higroskopijne stają się nagle łatwe do wytłumaczenia i odniesienia, a następnie do dołączenia i podkreślenia ważna wartość, aby, gdy klienci zadają pytanie „co oznacza?”, mogli przypisać rzeczywistą wartość odpowiedziom, co oznacza, że ​​porównanie było teraz oparte na wydajności i rzeczywistych korzyściach, a nie na cenie jednostkowej tylko przy zgodności, tj. poprzez spełnienie przepisów budowlanych i nie przekraczanie ich.

Różnica w wydajności między różnymi produktami jest powodem różnicy w cenie, co może wydawać się droższym wyborem, w rzeczywistości może być tańsze, ponieważ tańszy produkt nie zapewnia dodatkowych korzyści. Zwykła zmiana izolacji zwiększa odporność na przenikanie ciepła przez konstrukcję, co oznacza, że jj wnętrze jest bardziej komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *