Własna praktyka lekarska czy ciepła posada w państwowej przychodni?

Otwarcie własnej praktyki lekarskiej jest ekscytującym sposobem na przejęcie praktyki lekarskiej w swoje ręce. Niestety jest to również skomplikowane i trudne. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby od samego początku mieć jasny i szczegółowy plan, który może pomóc w utrzymaniu całej przychodni lekarskiej w ryzach.

Z całym tym złożeniem zespołu, znalezieniem finansowania i wyborem sprzętu, otwarcie własnej praktyki medycznej jest już naprawdę dużym przedsięwzięciem. Dodaj i inne kwestie, które zależą od innych organizacji, takich jak wypełnianie polisy ubezpieczeniowej i zabezpieczanie identyfikatora podatkowego, a już w tym momencie masz herkulesowy wysiłek na swoich rękach.

Aby pomóc Ci przygotować się do sprawniejszego działania, porozmawialiśmy z ekspertami, aby stworzyć zarys kroków, o których musisz pamiętać. Oczywiście, zalecamy konsultacje z profesjonalistami takimi jak http://www.przychodniazbiersk.pl/lekarz-rodzinny/ , którzy przeszli już ten proces i mają udokumentowane sukcesy

Po co otwierać własną praktykę?

Nieodłączne ryzyko, koszty początkowe i trudności z otwarciem własnej praktyki mogą wyjaśnić zawrotne tempo konsolidacji w branży opieki zdrowotnej. Ubezpieczyciele kontrolują 43 procent rynku, podczas gdy 60 procent szpitali społecznościowych jest częścią systemu opieki zdrowotnej przedsiębiorstwa. Tendencja ta prawdopodobnie utrzyma się do 2025 r., kiedy przewiduje się, że branża opieki zdrowotnej osiągnie zawrotną wartość.

Wpływ systemów dużych przedsiębiorstw i dużych szpitali na dostawców usług zdrowotnych wzrósł, ponieważ kontrola nad branżą stała się mniej skoncentrowana. Dla wielu dostawców przyłączenie się do tych konglomeratów wydaje się być jedynym realistycznym wyborem. Rzeczywiście, po wydaniu tak dużej ilości pieniędzy i czasu na naukę w szkole medycznej, dlaczego ryzykujesz i chcesz zacząć swoją własną praktykę, kiedy możesz po prostu wkroczyć w dobrze płatną pracę, gdzie operacje biznesowe są już ustalone i nie ma kosztów ogólnych, którymi będziesz musiał się przejmować?

Na początek, gdy otwierane są mniejsze prywatne praktyki, oznacza to większą konkurencję i bardziej rozpowszechniony podział zysków w całej branży. Oznacza to również, że więcej podmiotów świadczących opiekę zdrowotną ma większą autonomię, co pozwala swobodnie określać własne przepływy pracy. Innym ważnym produktem ubocznym polegającym na rozpowszechnianiu mniejszych praktyk jest to, że pomagają one rozszerzyć dostęp opieki zdrowotnej do lokalnych obszarów, które obecnie mogą być niedostatecznie zaspokajane.

Zdolność do “bycia własnym szefem” jest dużym wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy decydują się na prywatne praktyki. Poczucie własności i agencja, które towarzyszą prowadzeniu własnej praktyki, nie mają sobie równych w większym szpitalu. Dobrą wiadomością jest to, że mimo jest to trudne – jest też w zasięgu ręki, jeśli masz odpowiednie informacje.

Pierwsze kroki

Nie ma uniwersalnej formuły na rozpoczęcie praktyki lekarskiej. Warto poświęcić chwilę, aby zatrudnić profesjonalnego konsultanta, który już wcześniej rozpoczął praktykę medyczną i ma świadomość potencjalnych pułapek.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *