Wonga – czy nadal jestem im winien pieniądze?

Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy ucierpieli z powodu pożyczek gotówkowych, być może ucieszyłeś się z wiadomości, że płatny pożyczkodawca Wonga wchodzi w temat. Nie tak dawno temu Wonga był największym i najszybciej rosnącym pożyczkodawcą – ale szczęście firmy zmieniło się, gdy Urząd Nadzoru Finansowego narzucił nowe, rygorystyczne zasady dotyczące kwoty odsetek, którymi pożyczający mogą obciążyć klientów.

euro-1353420_960_720

Co więcej, ten sam urząd zmusił Wonga do zrekompensowania klientom nieuczciwych pożyczek i praktyk windykacyjnych. Połączenie tych dwóch rzeczy okazało się zbyt dużym obciążeniem finansowym dla firmy. Pytanie brzmi: co to oznacza dla Ciebie, jeśli jesteś winien pieniądze Wonga?

Czas na świętowanie?

Podczas gdy Wonga wpadła w spore problemy finansowe nie jest to z pewnością równoznaczne z anulowaniem długu. Wobec wszystkich osób stojących w obliczu trudności finansowych, przykro nam jest mówić, że jeśli pożyczyłeś od Wonga, nadal będziesz musiał je wrócić. Chociaż może to być początek procesu; Wonga jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – co oznacza, że ​​kontrola nad spółką przechodzi w zakres osób takich, jak eksperci finansowi i prawni, którzy postarają się, aby firma spłaciła wszystkie swoje długi.

Zespół administracyjny musi upewnić się, że nie spowoduje to dalszego zaciągania długów – dlatego Wonga przestała pożyczać pieniądze. Muszą jednak upewnić się, że będą w stanie zebrać jak najwięcej pieniędzy, od osób które są im winne takie czy inne kwoty – co oznacza, że ​​klienci będą musieli nadal spłacać.

Czy coś się zmieni?

Administratorzy przejmujący kontrolę nad Wonga zrobili to, aby odzyskać jak najwięcej pieniędzy dla firmy. Teraz, jeśli mogliby magicznie odzyskać wszystkie pieniądze na raz, zrobiliby to – ale skoro podpisałeś umowę o kredyt, to chroni cię przed każdą zmianą stawki, po której spłacisz pożyczkę. Aby się dowiedzieć więcej na ten temat warto też sprawdzić opinie o wonga.pl na stronie finrada.pl

Więc Wonga nie poprosi cię nagle o wszystko, co jesteś winien – ale będą oczekiwać, że będziesz spłacał to, co jesteś winien, zgodnie z ustaloną przez ciebie stawką. Prawdopodobnie będą również mogli uzgodnić skorygowane warunki spłaty w przypadku trudności, ale nie będą w stanie zaoferować więcej pożyczek, aby “spłacić” swój dług.

Na razie nadal będziesz rozmawiał z personelem Wonga, kiedy zadzwonisz – i nadal jesteś prawnie związany z umową, którą zawarłeś z Wonga.

Co się stanie, jeśli przestaniesz płacić?

Słysząc, że Wonga znajduje się w kłopotach finansowych, pewni ludzie myślą, że po prostu nie spłacą żadnych pieniędzy, które są winni firmie – ale to może spowodować poważne problemy finansowe.

Podpisana umowa kredytowa jest nadal prawnie wiążąca – a proces administracyjny jest często bardzo długi, więc nawet jeśli Wonga zostanie zamknięta, administratorzy upewnią się, że firma będzie dalej ścigać swoje długi przez długi czas. Mogą nawet przekazać lub sprzedać niespłacone długi innej firmie windykacyjnej – i ta firma windykacyjna będzie nadal ścigać ich długi przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *