Wszystko, co musisz wiedzieć przed pierwszą rozgrywką w paintballa!

Jeśli czytasz ten artykuł, to jest więcej niż prawdopodobne, że zamierzasz zagrać swój pierwszy mecz w paintballa, a jeśli faktycznie chcesz zagrać w paintball po raz pierwszy – dobrze trafiłeś. Wiemy, że się denerwujesz. Wiemy, że masz wiele pytań. Na szczęście mamy odpowiedzi i mamy nadzieję, że trochę uspokoimy twoje nerwy.

Podstawy

Paintball jest rozgrywany w lesie lub na sztucznych polach ze strategicznie rozmieszczonymi budynkami, samochodami, czołgami, okopami i statkiem pirackim. Gracze są podzieleni na 2 zespoły, które rozpoczynają po oddzielnych stronach boiska. Każda drużyna jest wyposażona w odpowiedni sprzęt do paintballa. Kiedy sędzia krzyczy „start”, obie drużyny walczą o osiągnięcie celu i strzelają do siebie. Gry zwykle trwają od 10 do 15 minut, a czas między kolejnymi grami wynosi od 5 do 10 minut.

W co się ubrać?

  • Zalecamy koszulkę i spodnie z długim rękawem, choć nie są wymagane. W lecie najlepsze jest oddychające ubranie.

  • Buty z dobrą przyczepnością. Buty turystyczne, buty do biegania itp. Istnieje wiele kamieni, i innych rzeczy, na które można nadepnąć, więc noś odpowiednie obuwie. Nie zalecamy korków, ponieważ na wielu boiskach do paintballa można stanąć na wiele drewnianych konstrukcji, po których będziesz biegał.

  • Kapelusz lub opaska zdecydowanie pomaga. Absorbują pot i uderzenia paintballu, jeśli zostaniesz postrzelony w głowę.

  • Ochraniacze klatki piersiowej są dostępne, jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę więcej ochrony.

Zwykle na miejscu gry otrzymasz cały sprzęt, który potrzebujesz do gry, ale możesz też wcześniej odwiedzić sklep paintball i sprawdzić, co ma do zaoferowania. Zwykle firmy posiadające boiska do paintballa posiadają wszystkie główne karty kredytowe / debetowe i jeśli chcesz kupić więcej farby, odzieży itp. nie będzie problemu. Pakiety startowe zwykle obejmują pistolet, termiczną maskę, pełny zbiornik powietrza, opakowanie, opcjonalny ochraniacz klatki piersiowej, powietrze na cały dzień i 100 kulek do strzelania. Możesz zobaczyć te wszystkie sprzęty sprawdzając dowolny sklep paintball – lokalnie bądź online.

Kwestia bezpieczeństwa

Kiedy ty lub twoja grupa zostaniecie w pełni zameldowani, otrzymacie dokładną odprawę bezpieczeństwa. W jej trakcie poznasz wszystkie zasady bezpieczeństwa i wszystko, co musisz wiedzieć, aby grać w paintball bezpiecznie. Jeśli jesteś w grupie prywatnej, zostaniesz przydzielony do sędziego, który poprowadzi cię przez pola i sprawi, że twoja grupa spędzie tam niezapomniany czas.

Podczas przygotowań i rozglądania się, zobaczysz graczy na wszystkich poziomach umiejętności. Nie bój się! Jednym z ideałów, z których posiadacze boisk do paintballa mogą być naprawdę dumni, jest posiadanie jednych z najmilszych „stałych bywalców” w branży. Społeczność graczy lojalnych nie ma sobie równych. Nie chcą cię „zniszczyć”. Chcą pomóc ci dobrze się bawić. Chcą, żebyś wrócił i zagrał jeszcze raz. Co najważniejsze, chcą rozwijać pasję do gry w paintball. Jeśli masz pytania, ci gracze i dostępni tam sędziowie chętnie ci pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *