Wybór alkomatu do użytku w miejscu pracy

alco_sensor_3_alcohol_testing_instruments_model

Wybór alkomatu do użytku w miejscu pracy ma kluczowe znaczenie dla powodzenia polityki antyalkoholowej w miejscu pracy. Poniżej przedstawiamy niektóre z najczęściej zadawanych przez menedżerów ds. BHP pytań dotyczących wyboru alkomatu do miejsca pracy. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z sklep-alkomaty.pl, aby uzyskać pomoc.

Czy jakikolwiek alkomat będzie spełniał swoją funkcję?

Nie wszystkie alkomaty są takie same i ważne jest, aby wiedzieć, jak działa alkomat i jakie są różnice pomiędzy różnego rodzaju alkomatami, abyś mógł dokonać lepszego wyboru. Do użytku w miejscu pracy dokładność i niezawodność alkomatu mają ogromne znaczenie, dlatego wybranie odpowiedniego alkomatu, powinno skupiać się na tym, by postawić na sprzęt spełniający co najmniej minimalne wymaganiem. Przy poszukiwaniu urządzenia do testowania alkoholu w miejscu pracy trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników, o jakich mowa poniżej.

Jak wybrać najlepszy alkomat dla określonego miejsca pracy?

Musisz zapytać dostawcy alkomatów o kilka ważnych kwestii, w tym przede wszystkim o zgodność alkomatu z standardami wyznaczonymi przez odpowiednie instytucje. To określa, że dane urządzenie spełnia (bądź nie) wymagany poziom dokładności i można tym samym na nim polegać podczas okresu kalibracji.

Ważne jest, aby wybrać urządzenie z czujnikiem wysokiej klasy, ponieważ takie poziom dokładności, który jest wyższy niż w innego typu alkomatach. Wyższej jakości alkomaty są również bardziej trwałe, a na ogół działają dłużej i zapewniają bardziej stabilne odczyty nawet po wielu testach.

Wymagania dotyczące kalibracji.

Aby zachować dokładność, kalibrację alkomatem należy przeprowadzać w zalecanych regularnych odstępach czasu, szczególnie w celu zachowania zgodności z wymaganiami narzuconymi przez normy. W przypadku większości alkomatów przemysłowych kalibracja jest wymagana co 6 miesięcy w celu utrzymania ich zgodności ze standardami.

Proces kalibracji i czas przestoju.

sklep BHPWarto dowiedzieć się, co należy zrobić, aby wysłać alkomat do kalibracji, ile kosztuje i ile czasu firma będzie musiała obyć się bez alkomatu. Kalibracje alkomatu są przeprowadzane przez profesjonalne firmy i zwykle trwają od 3 do 5 dni roboczych, nie licząc czasu transportu. Liczni klienci korporacyjni i przemysłowi zapisują się do planu zarządzania kalibracją, który jest tańszy w ujęciu rocznym i ma szybszy czas kalibracji.

Jeśli chcesz sam mieć większą kontrolę nad kwestią kalibracji, wybierz alkomat z wymiennym czujnikiem. Dzięki wymiennemu czujnikowi będzie nieco prościej, bo dodatkowo można kupić zapasowy czujnik i w tym czasie wysłać stary czujnik w celu kalibracji, gdy nadejdzie czas. Oznacza to, że zawsze będziesz miał do dyspozycji działające urządzenie do testowania, a między kalibracjami nie będzie przestojów. Obsługa posprzedażna alkomatów jest tak ważna, że może wpłynąć na twój program BHP, jak również na życie zawodowe.

Na koniec warto dodać, że ze względów higienicznych należy upewnić się, że alkomat jest bezstykowy, tj. wykorzystuje jednorazowy ustnik.

Polecamy także: odtrucie alkoholowe warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *