Wykupujesz ubezpieczenie na życie w firmie? Jaką składkę zapłacisz?

Kwestia ubezpieczeń od wielu lat jest w społeczeństwie dyskusyjna. Wiele osób uważa, że nie ma sensu latami płacić składki ubezpieczeniowej, jeśli może się okazać, że nic się nam nigdy nie przydarzy. Jednak z drugiej strony, gdy pojawia się jakieś nieszczęśliwe zdarzenie, osoby, które nie płaciły składki ubezpieczeniowej, mocno żałują. Dlatego też ubezpieczenia zyskują na popularności i nie są już traktowane jako zbędny i niepotrzebny wydatek.

Największą popularnością na rynku ubezpieczeniowym cieszą się przede wszystkim ubezpieczenia samochodowe. To dosyć oczywiste – ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i żaden kierowca nie może go uniknąć. Jednak coraz chętniej kupujemy także polisy AC, NNW oraz inne formy, które pozwalają na objęcie samochodu kompleksową ochroną ubezpieczeniową. Rośnie również popularność ubezpieczeń nieruchomości – chętnie ubezpieczamy nasze domy, mieszkania, a także mienie ruchome o znacznej wartości. Na tle tych wszystkich ubezpieczeń polisy na życie wypadają jeszcze dosyć słabo. Jednak z roku na rok zajmują coraz większe udziały w ogólnej puli ubezpieczeń.

Popularne ubezpieczenia grupowe

Ubezpieczenia na życie, wbrew nazwie, zapewniają o wiele większa ochronę ubezpieczeniową niż tylko świadczenia na wypadek śmierci. Dzięki takim polisom nie pozostaniemy bez wsparcia także w sytuacji, gdy zachorujemy, będziemy mieć wypadek, stracimy zdolność wykonywania pracy zawodowej czy będziemy musieli skorzystać z kosztownego leczenia. Takie ubezpieczenia warto więc mieć po prostu na wszelki wypadek. Bardzo popularne są ubezpieczenia na życie w ramach polis grupowych, do których mogą przystąpić pracownicy w firmach. To dobra opcja, gdyż przede wszystkim grupowa polisa na życie jest dużo korzystniejsza niż polisa indywidualna. Koszty polisy są niższe, a comiesięczna składka zwykle jest odciągana z zarobków przed wypłatą. Pracownicy nie odczuwają więc, że płacą składki ubezpieczeniowe, a są objęci całkiem dobrą ochroną ubezpieczeniową.

Uważnie wybieraj polisy

Bez względu na to, czy decydujemy się na ubezpieczenie grupowe, czy też podpisujemy indywidualną umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, zawsze warto bardzo dobrze poznać ofertę różnych firm. Polisy na życie w wielu postaciach i z wieloma dodatkowymi usługami znajdziemy praktycznie w każdej większej i mniejszej firmie ubezpieczeniowej. Zanim podpiszemy umowę trzeba dobrze poznać wszystkie warunki ubezpieczenia, a także opinie na temat wybranej przez nas firmy ubezpieczeniowej. Na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/oc-w-zyciu-prywatnym-czy-warto-je-wykupic/ można też znaleźć sporo wiedzy na temat różnych ubezpieczeń oraz porównywarki i kalkulatory, dzięki którym w jednym miejscu można sprawdzić polisy i składki różnych firm ubezpieczeniowych. Wybór polisy na życie to najczęściej decyzja na wiele lat. Nie może być przypadkowa, gdyż od tego wyboru zależy ochrona ubezpieczeniowa, jaką będziemy objęci my i nasza najbliższa rodzina w bliskiej i dalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *