Zaczynamy budowę domu – jaki projekt wybrać?

unique-architect-design-architectural-design

Plany domów, zwane także projektami domów lub planami budowlanymi, stanowią skalę reprezentacji wymiarów domu w formie rysunków technicznych, stosowanych jako specyfikacje dla wykonawców budynków. Plan domu jest rysowany jako widok napowietrzny i obejmuje:

• ściany wewnętrzne i zewnętrzne,
• okna,
• klatki schodowe,
• piętra,
• inne elementy architektoniczne.

Można przeglądać i kupować plany pięter w internecie i / lub u budowniczych domów, projektantów budowlanych i architektów. Ponieważ istnieje tak wiele różnych planów, ważne jest, abyś wiedział, jak znaleźć plan, który jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiednich planów domów.

Pomyśl o swoim stylu życia

Twój dom musi służyć wszystkim aspektom codziennej rutyny i musi pasować do Twojego trybu życia. Wielkość najbliższej rodziny (lub tych, którzy będą mieszkać z tobą w domu) może być głównym wyznacznikiem powierzchni kwadratowej i / lub liczby pomieszczeń w planach domów.
Określ, jak często chcesz przyjmować gości, bo być może będziesz potrzebował mieć pokój dla nich na dłuższe okresy czasu.

Zidentyfikuj obszary, które Ty i Twoi współlokatorzy używają na ogół. Na przykład niektóre rodziny dowiadują się, że często spędzają większość czasu wolnego w kuchni, podczas gdy inne rodziny spędzają większość czasu w sali gier.

Przestrzeń robocza w Twoich planach domowych powinna być zgodna ze stylem życia. Na przykład, jeśli wykonujesz dużo pracy na podwórzu lub masz na zewnątrz hobby, wtedy będziesz potrzebować ubikacji, która może być dostępna z zewnątrz domu. Co więcej, jeśli interesujesz się hałaśliwym zainteresowaniem (muzyka, obróbka drewna itp.), to możesz potrzebować przestrzeni roboczej, która jest daleko od salonu.

Oceń swoją potrzebę prywatności

Możesz wolisz mieć sypialnię, która jest oddzielona od pomieszczeń mieszkalnych, lub możesz pracować w domu i potrzebować planów, które zawierają prywatne biuro. Projekty domów, które są podzielone na segmenty i / lub kątowe (kształcie litery L lub litery U) ogólnie oferują więcej prywatności niż domy kwadratowe lub prostokątne.

Zastanów się nad umieszczeniem okien i ich związku z nieruchomościami i / lub okolicami.
Jeśli prywatność na świeżym powietrzu jest dla Ciebie czymś ważny, projekty domów z zamkniętymi patami, gankami i obszarami są dla Ciebie odpowiednie.

Uważaj na wyposażenie domów

Zapoznaj się z układem każdego pokoju na projektach, które rozważasz w celu określenia, jaki rodzaj mebli i ile z nich potrzebujesz. Jeśli planujesz zakup nowych mebli, twoje projekty domów powinny pomieścić meble, które masz zamiar kupić. Pamiętaj, że potrzebujesz co najmniej 0,9 metra miejsca na spacery wokół każdej pozycji mebli. Pamiętaj o natężeniu ruchu między pomieszczeniami a pomieszczeniem, a także natężeniu światła naturalnego (tj. w przypadku umieszczenia mebli w oknach, drzwiach i odsłonach) przy tworzeniu planu wyposażenia domu.

Aby dopasować większy projekt budownictwa do budżetu, zredukuj niektóre opcje. Zawsze masz możliwość dodania lub uaktualnienia struktury później, gdy tylko będzie można ją uwzględnić w swoim budżecie.

Artykuł opracowano razem z portalem Lecadom.pl – budowa domu z keramzytu – sprawdź ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *