Czy można założyć konto bankowe przez internet?

Obecnie nie ma konieczności odwiedzania osobiście banków w celu założenia konta osobistego. Można to zrobić w dowolnym miejscu, zdalnie. Wystarczy mieć dostęp do internetu. Z pewnością nie brakuje sposobów na zweryfikowanie tożsamości przez instytucje bankowe.

Dlaczego warto założyć konto bankowe? Jakie płyną z tego korzyści?

Własne konto bankowe to ogromne udogodnienie. Dzięki niemu można trzymać pieniądze w bezpiecznym miejscu. Ryzyko kradzieży jest praktycznie znikome, a w razie utraty środków otrzymuje się ich zwrot środków od usługodawcy. Mając konto osobiste, nie ma problemu z robieniem przelewów online i na przykład opłacaniem rachunków przez internet. Dostępne stają się szybkie zakupy międzynarodowe, wypłacanie pieniędzy w kraju i za granicą, a także rozmaite promocje, przykładowo za korzystanie z danego produktu bankowego, bonusy w formie zniżek u partnerów banku, cashback. Warto sprawdzić aktualne zestawienie takich ofert przez złożeniem wniosku o rachunek, na przykład na stronie https://polakoszczedza.pl/konto-bankowe-przez-internet-od-zaraz-bez-kuriera/

Na korzyść prowadzenia konta bankowego online przemawia łatwy i szybki dostęp do środków, w dowolnym momencie i miejscu, przez aplikację mobilną oraz bankowość internetową. Zawsze można również wpłacać pieniądze na rachunek oszczędnościowy, co przekłada się oczywiście na pomnażanie kapitału.

W jaki sposób zakłada się konto bankowe przez internet?

W pierwszej kolejności należy wybrać bank i produkt bankowy, najlepiej spełniający indywidualne potrzeby, preferencje i możliwości. Warto wobec tego przeanalizować swoją aktywność dotyczącą między innymi wypłat z bankomatów, przelewów internetowych, korzystania z aplikacji mobilnej i bankowości online. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku online o otwarcie konta na stronie banku. W formularzu wpisuje się swoje dane z dokumentu tożsamości. Bank będzie wymagał jego zidentyfikowania, a także oczywiście zaakceptowania regulaminu. Należy dobrze zapoznać się z treścią wymaganych zgód.

Jest wiele sposobów na założenie konta przez internet, można to zrobić przykładowo za pomocą selfie, czyli wideoweryfikacji lub przy wykorzystaniu e-dowodu. Dla wielu banków wystarczające jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego online, innym razem dane są sprawdzane telefonicznie czy też trzeba wysłać skan swojego dokumentu tożsamości. Istnieje także możliwość potwierdzenia swojej tożsamości przez przelew aktywujący z innego banku. Bardzo wygodne jest także skontaktowanie się z pracownikiem banku i załatwienie wszystkiego przez infolinię. Można skorzystać również z opcji podpisania umowy z bankiem za pomocą kuriera, który przyjeżdża z kompletem dokumentów. Dopiero po zawarciu umowy konto stanie się w pełni funkcjonalne. Następnie klient otrzyma kartę płatniczą, wysłaną tradycyjną pocztą.

Kierowca C+E Niemcy – dlaczego warto skorzystać z takich ofert pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *