Zaniedbania w miejscu pracy za granicą? Wiemy, gdzie szukać pomocy!

Jeśli doznałeś obrażeń podczas pracy za granicą, są prawnicy, którzy mogą pomóc Ci w dochodzeniu roszczenia, jeśli będą w stanie wykazać, że twój wypadek za granicą został spowodowany w wyniku:

  • zaniedbania
  • naruszenia obowiązków

Specjalizujący się w tym temacie prawnicy mają duże doświadczenie w pomaganiu ludziom w dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadków i chorób za granicą, dlatego mogą pomóc Ci uzyskać odszkodowanie, na które zasługujesz.

Pomogli juz wielu klientom dochodzić odszkodowania po odniesieniu obrażeń w różnych okolicznościach, w tym podczas pracy w biurach, stoczniach na platformach wiertniczych, na budowach, w fabrykach lub podczas podróży do pracy za granicą. Jeśli w jakikolwiek sposób doznałeś obrażeń podczas pracy za granicą i uważasz, że ktoś inny był winien, mogą pomóc Ci w dochodzeniu roszczenia.

Większość rozpatrywanych przez polskich prawników międzynarodowych roszczeń odszkodowawczych dotyczy Anglii i Walii. Ale w niektórych przypadkach złożenie wniosku za granicą może być korzystne. Mogą ci w tym doradzić podczas bezpłatnej wstępnej konsultacji na temat zgłaszania roszczenia.

Roszczenia odszkodowawcze są zwykle finansowane na podstawie umowy o braku wygranych i opłat. Oznacza to, że nie trzeba nic płacić z góry, i że nie będziesz musiał wnosić żadnych opłat prawnych, jeśli roszczenie się nie powiedzie.

Dochodzenie roszczenia odszkodowawczego może wydawać się trudne, jeśli doznałeś obrażeń podczas pracy w innym kraju i nie masz pewności co do lokalnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub czy pracodawca lub inna odpowiedzialna osoba jest związana przepisami podczas prowadzenia działalności za granicą. Może to być jeszcze bardziej mylące, jeśli Twój pracodawca nie miał wówczas siedziby w Polsce.

W takich sytuacjach pomaga ci mieć ekspertów po swojej stronie. Oni starają się, aby proces reklamacyjny był jak najprostszy, oferując porady w prostym języku na każdym etapie. Taki zespół prawników pomoże ustalić, czy ktoś był winny i czy sprawa będzie prowadzona w Polsce czy za granicą. Zadzwoń do nich, aby uzyskać bezpłatną wstępną konsultację.

Rozważane czynniki

Gdy dana osoba odniesie obrażenia za granicą, będzie musiała określić zarówno miejsce, jak i sposób postępowania. Konsultując się z prawnikiem w kraju lub w miejscu, gdzie do tego doszło, osoba ta może otrzymać niezbędne porady dotyczące dalszego postępowania w sprawie. Jeśli on lub ona może korzystać z kraju pochodzenia, komunikacja może pomóc mu w zatrudnieniu i wszczęciu roszczenia. Jeśli jednak zagraniczne państwo będzie rozpatrywać roszczenie, będzie on musiał zatrudnić zagranicznego lub międzynarodowego prawnika. Specjaliści prawni w danym kraju mogą rozwiązać kwestię miejsca zatrudnienia prawnika.

Gdy osoba zrozumie, w jakim kraju będzie rozpatrywana sprawa, będzie wiedziała, gdzie zatrudnić prawnika. W sprawach zagranicznych dana osoba może zatrudnić międzynarodowego prawnika lub lokalnego prawnika zagranicznego w celu zrozumienia problemu prawnego, który może wystąpić w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *