Zastanawiasz się, jaki robot sprzątający będzie najlepszy dla Ciebie? Porównaliśmy najpopularniejsze modele na rynku

Coraz więcej osób przekonuje się, że czyste, zadbane podłogi w domu można mieć bez wysiłku i bez konieczności poświęcania czasu. Wystarczy gruntownie odkurzający i / lub mopujący robot, który wyręczy nas w sprzątaniu. Każdego dnia, o dowolnej porze i dokładnie tak, jak tego oczekujemy. iRobot będzie sprzątał niestrudzenie, a gdy rozładuje się jego akumulator, automatycznie wróci do stacji ładującej. Gdy już będzie gotowy, wznowi pracę w miejscu, w którym ją przerwał. Tylko jaki dokładnie robot będzie najlepszym rozwiązaniem? Na rynku mamy obecnie naprawdę wiele możliwości. Jeśli i Ty zastanawiasz się, po jaką sięgnąć, podpowiadamy i porównujemy popularne modele.

Robot sprzątający iRobot Roomba 697

Ten model przekonuje przede wszystkim atrakcyjna ceną. Wystarczy spojrzeć na aktualny ranking robotów, aby przekonać się, że na tle innych modeli, w kryterium ceny robot ten wypada nadzwyczaj korzystnie. Jeśli zatem mamy ograniczony budżet lub po prostu nie chcemy wydać na sprzęt tego typu zbyt dużej kwoty, iRobot Roomba 697 spełni nasze oczekiwania.

A jak urządzenie wypada w zakresie funkcjonalności? Wyposażony jest przede wszystkim w system czujników optycznych i akustycznych do odnajdywania bardziej zabrudzonych miejsc, na których następnie koncentruje swoją pracę. iRobot Roomba 697 świetnie sprząta wzdłuż ścian, wymiata kurz z krawędzi i spod mebli. Wszystko to dzięki niskiemu profilowi oraz wirującej szczotce bocznej, która jest w stanie dotrzeć do większości zakamarków.

Jak przekonują użytkownicy, sprzęt jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze. Urządzenie można włączyć zdalnie poprzez aplikację iRobot HOME.

iRobot Roomba i3

W większości rankingów robotów sprzątających ten model to faworyt. Dlaczego? To wciąż atrakcyjna cena (wyraźnie poniżej 2 tys. zł), a funkcjonalność niewiele ustępująca bardziej zaawansowanym kolegom. Urządzenie wykorzystuje 3-stopniowy system sprzątania z 2 szczotkami gumowymi i dziesięciokrotnie większą mocą ssącą. Model i3 sprawdzi się w odkurzaniu wszystkich typów powierzchni w całym domu. Co więcej, to propozycja w sam raz dla właścicieli czworonogów, którzy chcą skutecznie pozbywać się z podłóg sierści i włosów. Inteligentna nawigacja i wydajny filtr do kolejne zalety urządzenia. Wady? Może brak automatycznej stacji czyszczącej.

Robot odkurzacz Roomba i7+

W tym przypadku musimy liczyć się już z nieco większym wydatkiem, ale w zamian zyskujemy m.in. funkcję automatycznego opróżniania pojemnika na brud. Specjalnie uszczelniony worek AllergenLock pomieści zawartość 30 pojemników, co oznacza, że nie będziemy musieli myśleć o odkurzaniu przez kilka tygodni. Inne funkcje robota, o których warto tutaj wspomnieć to m.in. 3-stopniowy system sprzątania z podwójnymi szczotkami gumowymi i dziesięciokrotnie większą mocą ssącą (podobnie, jak poprzednik) oraz mapowanie i adaptacja do domu za pomocą technologii Imprint Smart Mapping. Robota zapamięta do 10 planów pięter!​

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *