Praca w zawodzie kuriera – czy warto rozważyć taką pracę w Katowicach?

Jeśli poświęcimy trochę czasu na sprawdzenie aktualnych ofert pracę, to dojdziemy do wniosku, że wiele z nich dedykowanych jest dla kurierów. Czy warto rozważyć taką pracę, gdy szukamy dla siebie zatrudnienia w Katowicach? Nasz tekst może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Praca w zawodzie kuriera – wymagania

Na początek warto ustalić, czego właściwie wymaga się od osób, które chcą pracować w zawodzie kuriera. Jakie oczekiwania stawia się kandydatom? Czego musimy się spodziewać? Niektórzy pewnie stwierdzą, że firmy kurierskie mają takie wymagania, którym nie da się w żaden sposób sprostać. Jednak rzeczywistość wygląda inaczej, a GoWork dla kurierów wiąże się z niewielkimi wymaganiami. Najważniejsze jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Najczęściej wystarczy prawo jazdy kategorii B, dobra organizacja, a także umiejętność pracy pod presją. Poza tym od kurierów wymaga się dobrej orientacji w terenie. Jeśli Katowice są nam dobrze znane, to raczej z poruszaniem się po nim również nie będzie żadnych trudności. Wiele firm wymaga także przedłożenia zaświadczenia o niekaralności, ale jest to zrozumiałe, ponieważ często przewożone są cenne przedmioty i firmy nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie osób, które będą zdolne do kradzieży.

Praca w zawodzie kierowcy – warunki pracy

Firmy kurierskie zwykle próbują zachęcić potencjalnych kandydatów atrakcyjnymi warunkami pracy. Tylko jak to wygląda w praktyce? Kurierzy zatrudniani są na umowę o pracę lub umowę o dzieło. Można pracować w pełnym wymiarze pracy, jak i na część etatu. Poza tym to firma kurierska zapewnia samochód oraz służbowy ubiór, więc faktycznie warunki mogą być ciekawe. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to średnie zarobki brutto wynoszą około 3 tysięcy złotych. Oczywiście kwota ta będzie różna w zależności od stażu naszej pracy, doświadczenia, czy nawet miejsca pracy. Jednak Katowice to bardzo dynamicznie działające miasto, więc możemy być pewni, że również zarobki mogą być tutaj atrakcyjniejsze.

Praca w zawodzie kuriera – warto czy nie?

Co w takim razie robić? Rozważyć pracę w charakterze kuriera? A może jednak pomyśleć o innej pracy dla kierowcy? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może trochę się rozczarować, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Praca w tym zawodzie ma swoje mocne, jak i stałe strony. Dlatego dla niektórych będzie bardzo atrakcyjna, a dla innych niestety nie. Dlatego, jeśli nie chcemy się rozczarować, to warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, a wtedy na pewno nie będzie trudności z podjęciem odpowiedniej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *