Zdrowe napoje w pracy – co zaproponować pracownikom zamiast espresso?   

Picie kawy w pracy jest codziennym zwyczajem pracowników. Nic w tym dziwnego, nie tylko pozwala na chwilę przerwy, ale również działa pobudzająco i dodaje energii. Warto jednak mieć świadomość, że jej nadmiar nie jest wcale zdrowe dla naszego organizmu. Jeśli pracodawcy zależy na efektywności i wydajności pracowników, powinien im zapewnić jakąś alternatywę dla zwykłej kawy.

W wielu firmach to właśnie pracodawca zapewnia pracownikom napoje, między innymi kawę i herbatę. Także jego obowiązkiem jest zapewnianie nieograniczonej ilości wody do picia, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy za oknem panują wysokie temperatury. Konieczność zapewnienia pracownikom wody nie jest wcale dobrą wolą pracodawcy, ale wynika z obowiązków, jakie narzucają na niego przepisy bezpieczeństwa higieny pracy. Warto jednak zadbać także o inne napoje, które będą zdrowe dla organizmu. Woda działa bowiem nawadniająco, ale nie dostarcza zbyt wiele cennych i wartościowych substancji odżywczych.

Świeże soki owocowe

W wielu firmach, szczególnie tych bardziej nowoczesnych, pracownicy maja do dyspozycji nie tylko kawę i herbatę, ale również spore ilości świeżych owoców, z których mogą robić pyszne i zdrowe soki. Warto więc wyposażyć buro także w wyciskarkę do soków, dzięki której pracownicy będą mogli przygotowywać sobie naprawdę zdrowe i odżywcze napoje. Zanim jednak wybierzemy konkretną wyciskarkę, warto zapoznać się z jakimś dobrym rankingiem tego typu urządzeń, przejrzeć ich ofertę, poznać różne typy i modele i na tej podstawie wybrać taką wyciskarkę, która w stu procentach będzie spełniała indywidualne oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem może być wyciskarka wolnoobrotowa, która działa w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać owoce i zawarte w nich dobroczynne substancje. Jeśli interesuje nas wyciskarka wolnoobrotowa opinie o niej można przeczytać w wielu miejscach w internecie.

Benefity pozapłacowe motywują pracowników

Właściciele dużych, nowoczesnych firm doskonale zdają sobie sprawę, że wypłata to nie wszystko. Aby zmotywować pracowników do intensywnych działań warto oferować im sporo więcej. Możliwość picia świeżych soków to jeden z elementów, który na pewno dobrze wpłynie na zespół w pracy i sprawi, że pracownicy będą czuli się docenieni przez pracodawcę. Właśnie takie drobne gesty sprawiają, że ludzie chętnie chodzą do pracy i wykonują codzienne obowiązki. Inwestycja w takie dodatki motywacyjne jest dla firmy niewielka w porównaniu do korzyści, jakie można mieć ze zmotywowanego i chętnego do pracy zespołu. Im więcej takich drobnych gestów, tym lepsza motywacja zespołu do pracy. A to z pewnością przełoży się na sukcesy firmy na wielu polach zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *