Czy wiesz, co jest ważne dla zdrowia i wzrostu włosów?

Witaminy dla dobrego wzrostu włosów są bardzo ważne, to jest to, co zapewnia mocne i lśniące włosy. W tym artykule poznamy zalety włączenia witamin rozpuszczalnych w wodzie do naszej diety, a także poznamy różne produkty spożywcze bogate w witaminy rozpuszczalne w wodzie.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie składają się z kompleksu witamin B i witaminy C

Kompleks witamin z grupy B, który zawiera B1, B2, B3, B5, B6, B12, biotynę i kwas foliowy są razem ważne dla zdrowia i wzrostu włosów, dlatego są również określane jako witaminy wzrostu włosów. Te witaminy na porost włosów pomagają również w zmniejszeniu problemów z wypadaniem włosów i pomagają w poprawie ogólnej grubości włosów.

Sklasyfikujmy kilka z tych witamin na porost włosów i zrozummy ich indywidualną rolę we wzroście włosów.

Witamina B2 – Pomaga w utrzymaniu zdrowych i mocnych włosów, a jej niedobór prowadzi do problemów z wypadaniem włosów. Źródłem żywności bogatym w wit B2 są wszystkie produkty mleczne i drożdże piwne.

Witamina B3 – pomaga w utrzymaniu silnych i zdrowych włosów. Bogatym źródłem witaminy B3 są drożdże piwne i kiełki pszenicy.

Witamina B5 – Ta witamina pomaga w zapobieganiu problemom z siwieniem i wypadaniem włosów. Bogate źródła pożywienia obejmują pełnoziarniste zboża.

Witamina B6 – pomaga w odrastaniu włosów. Źródłami żywności bogatymi w witaminę B6 są drożdże piwne, pełnoziarniste płatki zbożowe, warzywa.

Witamina B12 – Jej niedobór prowadzi do anemii złośliwej i dalej prowadzi do problemów z wypadaniem włosów. Bogate źródła pożywienia obejmują mleko.

Biotyna jest uważana za tak pomocną dla włosów, że nazywa się ją witaminą H. Jest dostępna w brązowym ryżu, drożdżach piwnych, orzechach włoskich, nasionach słonecznika, soczewicy, owsie, soi, zielonym groszku, orzechach włoskich, bananach, kalafiorze, grzybach i roślinach strączkowych. Jego niedobór prowadzi również do problemów z wypadaniem włosów, a także sprawia, że włosy stają się kruche i suche.

Witamina C – pomaga poprawić wytrzymałość włosów, a także pomaga w zapobieganiu łamliwości włosów. Działa również jako skuteczny przeciwutleniacz, a także pomaga w zapobieganiu radykalnym uszkodzeniom włosów. Pokarmy bogate w witaminę C to między innymi marchew, brokuły, zielone warzywa liściaste, brukselka limonka, kiwi, brokuły, czerwona papryka, ananas, zielona papryka, truskawki, pomarańcze, grejpfruty i cytryny.

Najlepsze w witaminach rozpuszczalnych w wodzie jest to, że nie są one toksyczne dla organizmu, nawet jeśli są spożywane w nadmiarze, ponieważ łatwo są wydalane z moczem, więc można bardzo wygodnie przyjmować ich suplementy bez obawy o jakiekolwiek toksyczne skutki.

Teraz, gdy zrozumiałeś rolę każdej z tych witamin na porost włosów, upewnij się, że włączysz je wszystkie do swojej diety, aby uzyskać pożądane rezultaty. Pomogą Ci w tym z całą pewnością suplementy, które znajdziesz na stronie Vesmed. Zdrowie twoich włosów zależy od twoich nawyków żywieniowych, a twoja dieta ostatecznie zapewni twojemu wewnętrznemu systemowi odżywianie, którego potrzebują twoje mieszki włosowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *