Złomujemy auto firmowe – jakie dokumenty będą nam potrzebne?

pexels-photo-357514

Złomowanie pojazdu kończy żywot samochodu i najczęściej jest realizowane wtedy, gdy samochodu nie da się już sprzedać i nie nadaje się on do dalszego użytkowania. Aby zezłomować pojazd należy skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, która zajmuje się tego rodzaju usługami. Jeśli chcemy zezłomować auto firmowe, należy przestrzegać takich samych procedur, jak w przypadku samochodu, którego właścicielem jest osoba fizyczna.

Firmy, które zajmują się złomowaniem auta, sprawdzają przede wszystkim, czy właściciel pojazdu jest osobą, która przyjechała zezłomować auto. W przypadku auta firmowego zezłomować może auto osobiście właściciel firmy lub osoba do tego upoważniona, posiadająca oczywiście wszelkie upoważnienia na piśmie. Do zezłomowania auta potrzebny jest również dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Firma złomująca auto sprawdza bowiem, czy numer identyfikacyjny pojazdu, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym jest zgodny z tym numerem, który jest nabity na karoserii pojazdu. Dopiero, gdy wszystkie dane faktycznie się zgadzają, możliwe jest zezłomowanie samochodu, a następnie jego wyrejestrowanie.

Dobra alternatywa dla złomowania auta

pomoc drogowa A1Złomowanie samochodu to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy auto jest już mocno wyeksploatowane i zniszczone, a co za tym idzie – nie za bardzo nadaje się do dalszego użytkowania i nie znajdziemy na niego żadnego kupca. Nieco inaczej jest w przypadku aut, które jeszcze mogą być coś warte. W przypadku złomowania najczęściej nie można liczyć na kwoty wyższe niż kilkaset złotych. Dobrym rozwiązaniem może więc być skorzystanie z oferty firm, które zajmują się skupowaniem samochodów, zarówno sprawnych, jak i uszkodzonych. Sprawdzony skup aut Szczecin to rozwiązanie dla osób, którym zależy na pozbyciu się samochodu, a jednocześnie chciałyby odzyskać chociażby część środków, jakie w niego włożyły. Firma, która zajmuje się skupem samochodów działa szybko i sprawnie, dzięki czemu nawet w ciągu jednego dnia można dokonać transakcji i pozbyć się samochodu, którym już nie chcemy i nie planujemy jeździć.

Auto skup działa sprawnie i bezproblemowo

Aby sprzedać samochód poprzez auto skup, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy i umówić się z nim na spotkanie w dowolnym miejscu i czasie. Pracownik firmy przyjedzie na miejsce, obejrzy samochód, dokładnie go wyceni i zaproponuje właścicielowi pojazdu określoną kwotę. Jeśli właściciel się na nią zgodzi, transakcji można dokonać praktycznie od razu. Firma zabierze samochód, a właściciel od razu otrzyma gotówkę lub przelew na konto. Nie trzeba się martwić żadnymi dokumentami czy sprawami urzędowymi, gdyż firma skupująca auta bierze to na siebie. Skup samochodów to wygodne i sprawdzone rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej właścicieli pojazdów. Jeśli zależy nam na czasie i na jak najmniejszych formalnościach, oddanie auta do takiego skupu jest wygodniejszą opcją niż szukanie firmy, która zezłomowałaby pojazd.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *