Gdzie znaleźć opinie produktów?

            Stoisz przed zakupem sprzętu AGD czy RTV, a może jesteś w trakcie remontu i szukasz opinii na dane produkty budowlane, które chcesz kupić ? Opinii szukamy praktycznie dla wszystkich produktów jakie chcemy kupić, ze względu na to, że nie chcemy wyrzucać naszych pieniędzy “w błoto”.  Wśród znajomych, na stronach internetowych czy grupach, na portalach społecznościowych jest wiele opinii. Które z nich zatem warto wziąć pod uwagę? Które z nich będa prawdziwe, a które lekko naciągane? Zapraszam do krótkiego artykułu, który przedstawi Ci, gdzie warto sięgnąć opinii, a od których lepiej uciekać.

Opinie na stronach sklepów internetowych

Wydawać by się mogło, że gdzie najlepiej, jak nie na stronie zasięgnąć opinii o produktach danego sklepu. Logicznym jest, że jeśli ktoś kupuje konkretny produkt, w danym sklepie, będzie chciał podzielić się swoją opinią. Niestety jak powszechnie wiadomo, albo i nie, sklepy często zamawiają pozytywne opinie aby zwiększyć sprzedaż, bądź przebić pozytywnymi opiniami te negatywne. Przez takie zachowanie sklepów, nigdy nie wiadomo czy opinia jest prawdziwa czy może jednak “kupiona”. Warto być ostrożnym i starać się sprawdzać miejsca mniej komercyjne, np. grupy na portalach społecznościowych jak Facebook. Znajdziemy tam grupy o różnych tematykach, gdzie prości ludzie jak My dają szczere opinie i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat konkretnych produktów, ich użytkowania, funkcjonalności itp.

Testy produktów na YouTube

Tutaj mamy coś na zasadzie “dam Ci ten produkt, a Ty zrób tak, żeby się sprzedał”. Youtuberzy często dostają przeróżne produkty od firm zupełnie za darmo, po to by za dobre opinie i wzrost sprzedaży, dostać kolejne. Rozdają nam przeróżne kody rabatowe i informują o promocjach. Niekoniecznie wszystkie produkty, które prezentują to bubel, ale tak naprawde nigdy nie wiemy, kiedy opinia jest prawdziwa, a kiedy “wyssana z palca”. Tutaj jeśli chodzi np. o kosmetyki, w wielu sklepach mamy możliwość zamówienia próbek za darmo, bądź za niewielka opłatą. Warto skorzystać z takiej opcji, żeby później np. krem, który kupiłyśmy nie leżał w kącie i nie zbierał kurzu ;).

Rankingi produktów i ocena

Ten sposób szukania opinii będzie chyba najlepszym sposobem, aby zdecydować się na konkretna rzecz jakiej szukamy. Osoby tworzące rankingi agd rtv czy innych produktów, zbierają informację z całego internetu, wymieniają wady i zalety i prezentują produkty kilku marek, a nie tylko jednej. Dzięki temu mamy pewność, że opinia jest szczera i całkowicie neutralna, a nie stronnicza i lekko przekłamana. Jako osoba tworząca kilka rankingów w swoim życiu, często opierałam się na własnych doświadczeniach. Wspominałam o cechach zarówno negatywnych jak i pozytywnych, dlatego zapewniam, że szukanie opinii za pomocą rankingów będzie najbardziej rzetelnym sposobem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *