Co zyskuje użytkownik karty flotowej?

Posiadanie samochodów firmowych to duża wygoda, ale również niemały wydatek. Częstym kłopotem zarówno dla pracowników, jak i księgowości jest stos faktur i rachunków, które trzeba rozliczać. Znacznym ułatwieniem są karty flotowe, dzięki którym można nie tylko uniknąć uciążliwej papierkowej roboty, lecz także wygenerować spore oszczędności. Dlaczego warto korzystać z kart flotowych?

Karta flotowa a faktura zbiorcza

Dziś wiele firm nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania bez kart paliwowych. I nic w tym dziwnego, gdyż korzystanie z nich niesie za sobą szereg korzyści. Kierowca tankujący paliwo nie musi za każdym razem prosić o fakturę, gdyż zakupy są rozliczane poprzez wystawienie comiesięcznej faktury zbiorczej. Są do niej dołączane wszystkie wykazy dokonanych na karcie transakcji.

Dzięki takiej fakturze rozliczanie kosztów w księgowości jest znacznie łatwiejsze. Jest ona wystawiana elektronicznie, a wgląd do niej wymaga jedynie dostępu do Internetu.

Karta flotowa to oszczędność i optymalizacja kosztów

Każdy posiadacz karty paliwowej oszczędza na paliwie, ponieważ może liczyć na atrakcyjne rabaty, za każdy zatankowany litr paliwa. Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z innowacyjnej usługi „Mapa cen”, która to jest dostępna na Panelu Klienta FLOTEX POLSKA. Umożliwia ona rozeznanie się wśród aktualnych cen paliwa na poszczególnych stacjach, na których dokonywali transakcji klienci firmy.
Korzystając z kart paliwowych FLOTEX POLSKA możesz tankować bezgotówkowo za zakup paliw na stacjach: ORLEN, BP, SHELL oraz AMIC.

Karty flotowe to duża wygoda

Karty znajdujące się w ofercie https://www.flotex.pl/ działają w systemie przedpłaconym, dzięki czemu ich posiadacz może dobrowolnie kontrolować sposób zarządzania środkami przeznaczonymi na zakup paliwa. Przy pomocy takiej karty można również wnosić opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A1, A2 oraz A4. Transakcje są dołączane do zbiorczych faktur, zatem nie ma konieczności kolekcjonowania paragonów za korzystanie z płatnych dróg.

Co więcej, wszystkie zakupy paliwa dokonane za pomocą karty flotowej są odnotowane w systemie, dzięki czemu można gromadzić dane tj: miejsce i czas tankowania, ilości zakupionego paliwa oraz produktów zakupionych na poszczególnych stacjach.

Jak nabyć kartę flotową?

Do zawarcia umowy o wydanie karty potrzebny jest skan dokumentów rejestrowych firmy tj:
– NIP
– REGON
– odpis KRS lub CEIDG

Klient musi też wypełnić przez Internet wniosek o wydanie karty, która jest następnie przysyłana pocztą w ciągu 10 dni roboczych. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa dostępne są różne jej rodzaje:
– karty imienne – wystawiane na imię i nazwisko kierowcy
– karty na numer rejestracyjny – służą do tankowania przypisanego do nich samochodu
– kartę wydane na firmę – są przypisane do konkretnej firmy i pozwalają tankować dowolny samochód służbowy

Korzystanie z karty flotowej niesie za sobą szereg zalet, zatem powinien zdecydować się na nie każdy przedsiębiorca, który ceni sobie wygodne, ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *