Adwokat dla firmy – różne opcje

Przedsiębiorcy, tak jak i my, tylko trochę częściej, stykają się na co dzień z bardzo różnymi sytuacjami. Niektóre z nich wymagają znajomości prawa. Sytuacja idealna jest wtedy, gdy przedsiębiorca zna prawo i jest w stanie sam sobie poradzić, ale takie sytuacje występują bardzo rzadko. W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie zna przepisów prawa dokładnie i nie ma do tego głowy, to może skorzystać z pomocy prawnika. W jaki sposób? Jest kilka wariantów, które omówimy w dalszej części tego artykułu.

Komu potrzebny jest prawnik?

Jeżeli twoje przedsiębiorstwo styka się na co dzień z różnymi obszarami prawa, to najpewniej potrzebujesz pomocy adwokata. Prawo gospodarcze, prawo spółek, prawo ubezpieczeń czy zamówień publicznych to tylko niektóre dziedziny, z którymi potencjalnie styka się przedsiębiorca. Wiadomo, że jednemu człowiekowi ciężko być specjalistą w wielu dziedzinach naraz, dlatego czasami warto zwrócić się o pomoc do prawdziwych specjalistów. W tym przypadku będą to prawnicy. Prawnicy i kancelarie podatkowe oferują swoje usługi nie tylko do osób fizycznych, ale także mają pakiety dla firm. Udając się po pomoc do kancelarii możesz mieć gwarancje, że obejmą cię fachową pomocą, które nie będzie składać się tylko z samych porad prawnych, ale także pomogą w zrealizowaniu formalności, sporządzeniu dokumentów, będą reprezentować firmę przed sądem, pracownikami, kontrahentami, czy dłużnikami.

https://www.youtube.com/watch?v=CR4oChQj7yA

Formy obsługi prawnej dla firm

Na rynku znajdziemy trzy najbardziej popularne formy. Większość z nich jest ustalana i dopasowywana indywidualnie do twoich potrzeb. Pierwszy rodzaj obsługi prawnej to jednorazowa pomoc prawnika. Taka forma jest wystarczająca w przypadku, gdy naprawdę rzadko i niezbyt regularnie potrzebujesz pomocy prawnej. Korzystasz z niej wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujesz. Drugi typ jest najbardziej popularny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to stała obsługa prawna przez kancelarię. Jest to przydatna forma współpracy dla tych, którzy potrzebują regularnej i częstej pomocy prawnej w różnych dziedzinach prawa. Taka forma współpracy wiąże się z wyższym kosztem niż pojedyncza wizyta u prawnika, ale czasami zliczając ilość wizyt w miesiącu, może wychodzić nawet taniej taka stała forma. Prawnik zatrudniony na stałe na etat to trzecia forma obsługi prawnej firm i zarazem najdroższa. Musisz takiemu prawnikowi zapłacić więcej i jeszcze go szkolić.

https://www.youtube.com/watch?v=Ok9ZV90UkdQ

Dobra kancelaria

Im dłużej kancelaria jest na rynku, tym większe ma doświadczenie, cieszy się większą ilością pozytywnych opinii oraz zaufaniem swoich klientów. Zalety kancelarii są takie, ze to nie ty odpowiadasz za umowy z prawnikiem, sprawdzaniem jego umiejętności oraz szkoleniem go. Te obowiązki spoczywają właśnie na danej kancelarii. Zwykle kancelarie zatrudniają osobnych specjalistów od prawa gospodarczego, a innych od prawa spółek, a jeszcze innych od ubezpieczeń. Dzięki temu możesz być pewny, że obsługują cię dobrzy specjaliści, którzy mogą skupić się na jednej dziedzinie. Więcej o obsłudze prawnej firm znajdziesz na https://kancelariafortis.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *