Agencja nieruchomości: kiedy warto ją wybrać i ile kosztuje jej obsługa?

Z pomocy agencji nieruchomości korzysta dziś coraz więcej osób, które chcą kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość. Kiedy warto zdecydować się na taką obsługę? Z jakimi kosztami jest ona związana? Sprawdzamy!

Jakie usługi oferują biura nieruchomości?

Biura nieruchomości zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę związaną z transakcjami nieruchomości różnych typów.

Oferta biura pozwala klientowi na znacznie prostsze i szybsze przeprowadzenie transakcjo, także z naciskiem na bezpieczeństwo. Biura nieruchomości, na przykład ap7.pl, mogą zająć się wtedy dosłownie wszystkim, co potrzebne jest do zawarcia udanej umowy pomiędzy stronami.

Biura nieruchomości – zakres usług:

  • Dla sprzedających i wynajmujących nieruchomości – home staging, wystawienie ogłoszenia, obsługa klientów, sporządzenie umowy, usługi rzeczoznawcy i inne.
  • Dla kupujących i najemców nieruchomości – wyszukiwanie ofert, oprowadzanie po nieruchomości, sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, pomoc w uzyskaniu finansowania.

Biuro nieruchomości – kiedy warto?

Skorzystanie z oferty biura nieruchomości jest związane z wieloma korzyściami dla każdej strony transakcji. Kiedy warto zdecydować się na jego wsparcie?

Pomoc biura nieruchomości to przede wszystkim większy komfort i oszczędność czasu. Jako że wszystkimi sprawami zajmuje się specjalista, nie trzeba wtedy zajmować się nimi samodzielnie. To dobry wybór także wtedy, gdy właściciel nieruchomości nie mieszka w miejscu, w którym jest ona położona.

Ponadto pośrednik nieruchomości może zaoferować także wyższy poziom skuteczności prowadzonej transakcji nieruchomości. Gdy transakcja ma być przeprowadzona szybko, wtedy biuro może znaleźć zainteresowanego ofertą lub też idealną nieruchomość już w ciągu kilku dni.

Ceny za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Ile kosztuje obsługa biura nieruchomości? Koszty zależne są od wielu czynników, w tym od rodzaju transakcji i nieruchomości, jej lokalizacji, zakresu zamówionych usług.

Biura nieruchomości najczęściej rozliczają się z klientami na dwa sposoby:

  • Ryczałtowo,
  • Procentowo

W pierwszym wariancie, czyli przy rozliczeniu ryczałtowym klient płaci z góry ustaloną cenę obsługi. Przykładowo w przypadku wynajmu czy sprzedaży mieszkania jest to koszt 2-3 tysięcy złotych.

Druga opcja, czyli rozliczenie procentowe jest obliczane na podstawie ceny transakcji. Zwykle wynagrodzenie dla pośrednika wynosi wtedy od 1,5% do 3% ceny sprzedaży czy najmu.

Zatem obsługa biura nieruchomości nie jest związana z bardzo wysokimi wydatkami. Wybór sprawdzonego pośrednika pozwala na przeprowadzenie transakcji znacznie łatwiej, szybciej i wygodniej – bez ponoszenia znacznych kosztów za tak kompleksową obsługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *